Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 év alatt kb mennyibe kerül...

1 év alatt kb mennyibe kerül egy átlag kocsit fenntartani amikor még 1 km-t se mentél vele?

Figyelt kérdés
biztosítások,adók stb...
2015. júl. 24. 14:19
 1/8 veterán vas ***** válasza:
0%

Fordítva is adott a kérdés:

mi értelme fenntartani egy autót, ha egész évben egy kilométert sem használod?

2015. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítást pl csak te tudod kiszámolni egy kalkulátorban. Adók szintén kalkulátorral
2015. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 joco5582 ***** válasza:
100%

Szia,

Ime az enyém.

Autó 1

Vidéki lakcím, 30+ vagyok.

Biztosítás: ~15ezer (B6)

Súlyadó\teljesítmény: ~10ezer (biztos hogy kevesebb csak nem emlékszem)

Kocsi: 22év,

Éves karbantartás (tavalyi):

~120 ezer karosszéria. 60 rozsda és karosszéria állagmegóvás. 60 baleset kutya elémszaladt.

~80 olaj vezérmű, pálcák és szilentek, elektromos gondok

~50 új nyári gumiszett

Autó 2

Vidéki lakcím, 50+ vagyok.

Biztosítás: ~12ezer (B10)

Súlyadó\teljesítmény: ~10ezer

Kocsi: 10év,

Éves karbantartás (tavalyi):

~30 ezer kipufogó

~60 ezer autódiagnosztika, szenzorok és ingyom bingyomok

~60 új nyári gumiszett

~120 vezérlés és olajcsere


Nekem ezt dobta, de minden évben van valami ami beköszön, nem tudnám mondani, hogy kevesebb. Az öregnél karosszériára költünk, az újabbnál diagnosztikára.

Remélem segítettem

2015. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt is heti rendszerességgel megkérdezi valaki, pedig a kötelezőt, súlyadót csakis személyre szabottan, de forintra kidobja a kalkulátor, igaz kellenek hozzá az autó adatai is.

A stb-re rákérdezni is vicc, ugyanis, ha nem mész az autóval egyetlen kilométert sem, akkor nem kell költeni karbantartásra, ha használod, akkor meg bármi előfordulhat.

2015. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az éves kötelező 6 ezer éves súly adő 7500 ft ez az egy éves!
2015. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 veterán vas ***** válasza:

#4!

Még ez sem teljesen igaz, mert pl. az akkumulátor pont azért adja meg magát, mert egy éve ott áll feltöltetlenül....

Vagy hosszú állás után leülepedik a mocsok a tankban és az első indításkor mindent fölkap a szivattyú. Jöhet a szűrő csere, takarítás, motor beszabályozás stb. stb.

Aztán a nem mozgó csapágyak, gömbfejek, talpasok, a berothadó kézifékkötél, a munkanélküliségre ítélt munkahengerek, a pára lecsapódás okozta korrodálás a karosszéria rejtett régióiban......

Röviden: a "nem használom ->nincs költség" elméletetet, később jóval vastagabban meg kell fizetni.

2015. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

veterán vas: egyet értek veled, de a kérdés a nulla kilométeres használatra - ami az általad írtak miatt is értelmetlen - kért kalkulációt, ami értelmetlen.


Az sem jelent semmit, hogy az egyik válaszadónak 6ezer forint az éves biztosítása, lehet a kérdezőnek ugyanarra az autóra 40ezer lenne.

2015. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:

#7-nek.

Én is értem, hogy Te hogyan érted. ;)

Sőt, a kérdés is világos volt, csak én már tovább gondolkodtam. Azt az "1km-t sem megyek" autót, egyszer úgyis elő fogják venni. És akkor jön az általam fölvázolt állapot....

Erre céloztam.

2015. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!