Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kuplungfelengedéses indulás...

A kuplungfelengedéses indulás valóban káros az autónak?

Figyelt kérdés
Azt tanultam, hogy el lehet indulni úgy, hogy nem adok gázt, csak a kuplungot engedem fel (pl egy szűk parkolóban, ahol amúgy sem lehet gyorsan menni). Káros az autónak, a kuplungnak, vagy bárminek, ha nem adok gázt induláskor, csak a kuplungot engedem fel?
2015. júl. 22. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem kell azt a gázt annyira nyomni, hogy 5mp alatt 100-on legyen !!!

Elég a gázt 1-2 centit lenyomni, aztán már lehet a kuplungot óvatosan ráengedni !!!

2015. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz bánni a kuplunggal akkor nem!

Anno rutinon kellett olyat csinálni,hogy nem nyúlhattam a gázhoz.

2015. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tomcatters ***** válasza:
83%
En ugy szoktam elindulni ,h 1200-1300 -ig felnyomom a fordulatot es szepen raengedem a kuplungot ... :) pedig enyem is elindul alapjaraton siman
2015. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kocsitól is függ. A tanulóautó így indult, tanpályán csak így csináltuk... én még utána is sokáig, az oktató meg nem győzte kinevelni belőlem ezt a tanpályás elindulást.


Az itthoni benzines gyengécske motorral azonnal lefullad, ha nem adok kicsi gázt. utána már elmegyeget nélküle, de a kicsi hallható gáz az kell.

2015. júl. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem kimondottan káros, de azért nem jó neki, mert csak erőlködik az autó, és az alapjárati motor kell küzdjön, hogy ne fulladjon le az autó. Ha 30 centit mész odébb, akkor is szépen kell adni egy kis gázt, nézd csak meg, a nagy tapasztalt sofőrök is igy csinálják. Meg az olyan parkolás, amit csak alapjáraton csinálsz végig, kicsit hosszú lesz...


Az oktatóautóban meg azért könnyű csak kuplungból dolgozni, mert magasabb fordulatra van állitva az alapjárat.

2015. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az alapjárati motor nem erőlködik, nyit-zár ez a dolga! Teszi ezt folyamatosan, amíg jár a motor.
2015. júl. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kettővel előző!

Nincs magasabbra állítva! Nincs is értelme.

2015. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A modern motorvezérlők amúgy is tartják az alapjáratot, ha nő a terhelés, nyitják az alapjárati léptetőmotorral a pillangószelepet megkerülő csatornát. Magyarul, ugyanazt csinálják, mintja gázt adna a sofőr. Próbaképpen jöttem már ki harmatgyenge 1.2-es B-Corsával alagsori garázsból gáz nélkül, egyszerűen csak a kuplunggal tartósan az alapjárati fordulat alatt kellett tartani (750 helyett kb.600 ), és ahogy adta rá a gázt, engedni rá a kuplungot.

Gondolom azt már mindenki észrevette, hogy ugyanannyi az alapjárat nyáron 40 fokban egy kiadós meghajtás után, mint télen -15 fokban, egy perccel a beindítás után, bekapcsolt fényszóróval, páramentesítővel, fűtőventilátorral, dermedt váltóolajjal.Ű

Pedig ez utóbbi állapot néhány kW-al nagyobb teljesítményt jelent.

2015. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!