Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megengednéd, hogy a 17 éves...

Megengednéd, hogy a 17 éves fiad egy 3éves bmw 550xd-t kapjon?

Figyelt kérdés

Autót a nagyszülők akarják neki adni, ők 3-4 évente cserélik kocsit.(tankolás és szervizelést is fizetnék)


Nem tudom mit csináljak ha nem engedem meg akkor fiam és a nagyszülők is megharagszanak rám, de félek ha megkapja balesete lesz mert túl erős.


Én valami egyszerűbb autóra gondoltam 8-10 év körüli toyota vagy mazda, mert én csak ezt tudnám megvenni és szerintem egy 130-140le kocsi is bőven elég lenne. Nekem is csak egy mazda6 van ami 136le.



2015. júl. 21. 23:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
250-nél az sem biztonságos :)
2015. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Hány 20 éves felcsavarodik a fára?? Diszkós baleset..."


Természetes szelekció.

2015. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Én megengedném, sőt nagyon örülnék neki. Néha azért kölcsön kérném :D
2015. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani, hogy az elektronika 160 vagy 180-nál tiltson és ez egy jó lehetőség neked, hogy gyakran ellenőrizd, hogy a haverjaival kivették-e a tiltást :D
2015. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Sztem örülj hogy nem 1000-es gixxert akarnak venni neki... Na az egy mozgó koporsó...
2015. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Az az autó amúgy nagyon biztonságos."

Szemben a vétlen autóval. Mert általában azok szívják meg!

A kérdésre válaszolva: kizárt dolog. 17 évesen még egy szar suzukit se! 56 vagyok, de valahogy bennem még nagyon élénken él a 17 éves énem. Vagy inkább a 17 éves "ki, ha én nem"! Egy 17 éves gyereknek (igen, gyereknek!) hülyeségeket kell csinálnia. Ez a kor ez erről szól. Fiatalság-bolondság. Mondták a régi öregek. És ez valóban így van. Egy autó nem alkalmas tárgy a hülyeségek, a vakmerőségek átéléséhez. Ha arra vágyik, menjen fel a toronyba, sétáljon a korláton egyensúlyozva, ugráljon fel száguldó vonatokra, stb. Mi is ezt csináltuk. De ezzel nem veszélyeztetünk másokat. Most talán szívtelennek tartotok, de inkább legyen a fiam egy életre nyomorék, mint hogy azzal a teherrel kelljen élnie, hogy mást tett azzá.

Persze könnyen beszélek, hisz az én gyerekeim már a harmincat verik. De az unkámnak se fogok autót venni, noha a német fizetésemből megtehetném.

2015. júl. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
*De a 17 éves unkámnak se fogok autót venni, noha a német fizetésemből megtehetném.
2015. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ne vezessen autót hanem inkább ugráljon fel vonatokra.


Ebből az anyagból én is kérek

2015. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Végül megengedtem, de csak úgy hogy 4 alkalommal elmennek vezetéstechnikai tréningre és az első hónapban nem vezet egyedül. Ez így mindenkinek megfelelt.
2015. júl. 24. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!