Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hazánkban milyen rendszámos...

Hazánkban milyen rendszámos autóknak nem küldik ki a csekket? Van valakinek személyes tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal vagyok még, munka vállalás előtt állok, szóval bárhová kimehetnék dolgozni, jó végzettségem van és beszélek németül/angolul is.


Autómániás vagyok, minden álmom egy jó autó és munkámból kifolyólag valószínűleg sokat is kell majd autóznom.


Akárhol is fogok dolgozni, haza fogok járni 3-4 havonta, sőt, pár év után, ha sikerül megszednem magam anyagilag, haza is költöznék!


Ezután megtartanám a külföldi autómat, oda fizetném az adókat, amiért cserébe nem szeretnék csekket látni :)


Lehetséges ez valamilyen formában?


Az utakon sok román, osztrák, német, szerb rendszámot látni!

Van aki tuti, hogy nem kap csekket soha?


(Én pl akármikor, amikor Ausztriában járok és villan a trafi, nem kapok csekket! Pesig volt már, hogy éjszaka 130 helyett 175 el mentünk es villant is!)


2015. júl. 10. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezer éve nem használnak a rendőrök fényképezőgépet, és kb. azóta nincs is villanás ha mérnek.


Az európai jogsegély egyezménynek köszönhetően már megkapsz bármilyen csekket. Legalábbis néhány hete hirdették, hogy de most már tényleg működik a rendszer!


Ha hazaköltözöl bárhonnan is, és életvitelszerűen Magyarországon élsz, netán még bejelentett lakcímed is magyar, akkor 6 hónap után honosítanod kell az autót.

2015. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Kiküldik.
2015. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen csekket. Büntetést, például ki nem fizetett parkolásért?

Az összes olyan fejlettebb országgal van adatkiadatási egyezménye Magyarországnak, ahová érdemes kimenni dolgozni. Ezt már néhány ismerősöm meg is tapasztalta, amikor büntetést kellett fizetnie.

Ha tartósan ismét Magyarországon tartózkodsz majd, akkor egy idő után muszáj lesz honosítani az autót, mert utána büntetnek és mint írtam ha büntetésről van szó, akkor már bárkit megtalálnak.

Én a magam részéről úgy vagyok ezzel, hogy ha jól keresek, akkor nem fogok kisstílű lenni az anyagiakkal.

A külföldi munkához gratulálok, csak ezt a mentalitást kellene megváltoztatni. Remélem a jó végzettség alatt nem az informatikust érted, mert sok országban időztem az utóbbi néhány évben és mindenhol sorban állnak a munkaügyön az ITsek természetesen csak ITs állás után várva a végtelenségig (mert ők ugyan a szalag mellé nem állnak be dolgozni, mert hát ők valami külön kaszt, hát akkor lóf.... a pi...jukba). Van ahol gyárban több ezret meg lehet keresni havonta, ha két lábbal jársz a földön.

2015. júl. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SándorÚr ***** válasza:

Villan a telepített trafi az M1esen azt még nappal is meglátod.

Hát azért egy magyar rendszámos kocsira viszonylag olcsó a biztosítás, és csak 2évente kell műszakiztatni. Én esetleg a német zoll-os rendszámot javasolnám neked, de az csak kevés ideig érvényes.

2015. júl. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizony már bárhol jársz bárhol hajtasz gyorsan a csekk az menni fog akármilyen rendszámmal is mész! EZ TAPASZTALAT!
2015. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!