Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan van az automata váltó...

Hogyan van az automata váltó kezelése gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ha beülök egy automata váltós autóba és még nem vezettem automata váltós járművet, akkor mire figyeljek az autó indításánál és leállításánál? P helyzetben van a váltókar, indításnál kell nyomni a féket és a váltókar úgy húzni D-be vagy R-be? Vagy fék pedál lenyomása nélkül P fokozatban való indítás és miután beindult az autó utána nyomom le a fékpedált és rakom sebességbe? (D-be vagy R-be)

2015. júl. 8. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Indításnál P és fék. Azután D-be, felengedve a féket elkezd kúszni az autó, lehet nyomni a gázt.

Ha D-be rakásnál nem nyomod a féket egy rántással megindul a kocsi alapjáratban is. És a váltónak sem tesz jót a rángatás!

2015. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Automata váltós autó, ha sebességben van, nem tudod beindítani a motort.

P állásban indítható a motor, ekkor még nem szükséges fékezni (elvileg N-ben is beindítható, de azt a gyakorlatban nem nagyon használjuk, P)

Jár a motor, indulni szeretnél, ekkor rálépsz a fékre, s megfelelő állásba húzod a váltókart (D, vagy R)

Index, körülnézés, fék fokozatosan felenged, ha sík, vagy lejtős talajon állsz, már kúszik is az autó... ha szükséges érzékkel nyomod a gázt, s kormányzol.

Ennyi.

Fékkel lassítasz, gázzal gyorsítasz, ha piros lámpát kapsz állsz a féken, nem kell D-ből kivenni

2015. júl. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig kell nyomni a féket, van olyan autó, amit be sem tusz inditani ha nem nyomod a féket. Akkor is kell nyomni a féket, ha váltasz P-ből D-be, vagy bárhova.

A másik amivel még kimélheted, hogy ezt nem kell állandóan üresbe rakni mint a kéziváltósat, sőt. Például ha megállsz pirosnál, akkor hagyd D-ben és nyomd a féket, igy jobban kiméled a váltót (nem szereti a sok váltogatást).

2015. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van olyan automata valtos auto aminel nyomni kell a feket, hogy a kocsi beinduljon (ilyen pl. a fonokom Jeep Grand Cherokee-ja). Van olyan auto aminel nem kell nyomni a feket, elforditod a kulcsot es beindul (ilyen pl. az enyem) de csak akkor ha Pben van.


Allo helyzetben jo esetben mindig Pben van. Ez a park. Igy van rogzitve a kocsi es igy van amikor beinditod, mert a legtobb kocsit nem lehet leallitani csak ha P-ben van. Ha le lehet allitani, akkor viszont a kulcsot nem tudod kivenni, amig at nem rakod a valtot P-be. Egyszer figyelmetlen voltam es N-ben (neutral/ures) leallitottam a kocsit es csodalkoztam miert nem tudom a kulcsot kivenni es akkor lattam hogy nem Pben volt hanem Nben.



Elindulasnal ralepsz a fekre, behuzod Dbe a valtot (drive) es elkezdesz leszallni a fekrol. Erezni fogod mennyire huz a kocsi. Az enyem sik talajon felengedem a feket es 8km/h-val tudok gurulni. Atmegyek fekvorendoron is, ilyenkor lelassul de ahogy atgurul a rendoron ujra fel"gyorsul". Persze forgalomban ez nem eleg, ugyhogy nyomom a gazt es megy a kocsi. Barmikor lassitani (vagy megallni) kell, leveszed a labad a gazrol es nyomod a feket szep lassan (vagy erosen, mikor hogy).


A bal labad gyakorlatilag nem csinal semmit. Pont tegnap lattam egy csavot mankoval menni, a bal laba terdtol hianyzott. Beszallt a sofor ulesre es a mankot hatra adta az utasoknak es elindultak. Siman tud automata valtost vezetni mert a jobb laba meg megvolt.


Ha tolatni akarsz, akkor R-be (reverse) teszed a valtot es felengeded a feket. Ha elore akarsz menni, akkor allora fekezed a kocsit es amig nyomod a feket athuzod a valtot Rbol D-be majd felengeded a feket es elindul a kocsi elore.

2015. júl. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a hármasnál a pont..sok hír, kevés szóval.


én huszonöt éve automatával járok, a mostani már csak fékrelépve indítható, csak P ben, Váltani is csak féken állva lehet...


a legfontosabb: a bal lábad húzd be az ülés alá..azzal ne akari pedálozni.

2015. júl. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!