Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autót le...

Automata váltós autót le lehet fullasztani?

Figyelt kérdés

2015. júl. 2. 15:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
4%
Nem próbáltam, de ha nem kap gázt akkor lefullad.
2015. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, de ha a motor beteg, vagy nem jól van beállítva és nem stabil az alapjárat akkor le tud fulladni.
2015. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha rendben van a motor és a váltó, akkor gyakorlatilag lehetetlen.

Egy kéziváltóst 1-ben hagyod alapjáraton gurulni, akkor éppen elbirja vonszolni magát, de ha valami akadály elé kerül (tegyük fel egy nagy kátyú), az ott megáll és le is fullad. Az automatát igy sem lehet lefullasztani, mert ha nem is bir kijönni a kátyúból, egyszerűen olyan mintha üresbe tennéd, és szépen ketyeg alapjáraton, semmi baja nem lesz.

2015. júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 SándorÚr ***** válasza:
55%
ha átteszed kézire felváltasz a legmagasabb fokozatba akkor lehet. Nekem autómata váltós kamionnal volt, hogy lejtőn lassan gurultam le mert az alján vissza fordultam, ugye onnan emelkedő..., de magától felváltott magas fokozatba a kis buta kb 7-8-ba és akkor az emelkedőn lefulladt.
2015. júl. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
ha muszakilag rendben van akkor nem.
2015. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

"ha átteszed kézire felváltasz a legmagasabb fokozatba akkor lehet."


Akkor sem, mert nem teszi at, ha nem megfelelo a fordulatszam, ill. tul alacsony fordulaton visszakapcsol es/vagy oldja a kupplungot ha van benne.

2015. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
automata személyautót nem lehet, ha műszakilag rendben van.
2015. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

"ha átteszed kézire felváltasz a legmagasabb fokozatba akkor lehet. Nekem autómata váltós kamionnal volt, hogy lejtőn lassan gurultam le mert az alján vissza fordultam, ugye onnan emelkedő..., de magától felváltott magas fokozatba a kis buta kb 7-8-ba és akkor az emelkedőn lefulladt."


Lehet hogy ez az egyetlen módszer a régi fajta váltóknál, de a modern automatákkal már ez sem megoldható, mert azok azt is felismerik, ha dombon mész felfelé, és tudja, hogy nem szaabd felváltani. Vagy hiába teszed te a szekvenciális váltót mondjuk 8-asba és úgy akarsz elindulni, az elektronika abban a pillanatban visszateszi 1-esbe.

2015. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

3: Érdekes az 1.4-es G Astra alapjáraton elmegy gond nélkül 30-cal sík úton negyedikben.

Egyesben pedig még kis emelkedőn is felmegy.


Hogy válaszoljak is: Jó állapotú automatát nem lehet lefullasztani.

2015. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Skoda Octavi 1.6 crtdi dsg-vel sikerult egyszer megoldani. Sreg padtka, ami a kocsifelhajtoknal van, ott az elektromos gaz lassu volt es valahogy osszejott a dolog. Teljesen hibatlan, par eves skoda.
2015. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!