Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 125-ös motort veszek,...

Ha 125-ös motort veszek, rendszámtábla nélkül megyek. A rendőr pedig megállít, elméletben simán járhatok vele? Úgy hogy azt mondom hogy 50es?

Figyelt kérdés
Hiszen olyan papírnak nem kell nálam lennie ami a motorjáról tartalmaz információt, vagy akár át is építhetem hogy eleve 50ccm es de bele teszek egy 125ös motort.

2015. júl. 3. 16:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban is járhatsz mert nagyon sokan teszik ezt, de egyrészt biztosítási csalást követsz el, ha 50-es biztosítással jársz, másrészt magánokirat hamisítást ha az adásvételit 50-esre írod/írjátok meg. A többit meg nem is említem.
2015. júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"A rendőr pedig megállít, elméletben simán járhatok vele? Úgy hogy azt mondom hogy 50es?"


Elméletben is gyakorlatban is mondhatod, hogy 50es.


Aztán rendőr elméletileg és gyakorlatilag fog cselekedni.

Aztán ne panaszkodj ha az elméleti és gyakorlati eljárás között lesz egy kis különbség. :)

2015. júl. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Elméletben és gyakorlatban is teheted.


Aztán ha elméletben összefutsz egy olyan rendőrrel, aki megunta a pofátlan hülyéket akkor gyakorlatban ott helyben berendeli KPM-re a szarodat, aminek számjegyű költsége van (amit te állsz), majd még jól meg is büntetnek, ha van jogosítványod elveszik és a biztosító is elő fog venni biztosítási csalásért. Szigorúan gyakoraltban.

2015. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
értem, a válaszokat átgondolva, arra jutottam, hogy nekem telejsen elég az 50ccm :D köszönöm szépen_:)
2015. júl. 3. 19:41
 5/15 anonim ***** válasza:
helyes döntés!
2015. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3as. Gusztustalan a stílusod, nem ilyen válaszért jön ide kérdezni senki. Nekem 125ös motorom van, jogosítványom nincs. 50es biztosítás van rajta. Volt mikor azt mondtam hogy 50es, volt mikor bevallottam hogy 125ös( persze akkor nem adtam biztosítást) sohasem volt belőle semmi.
2015. júl. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
6-oska. Majd egyszer összefutsz egy hozzám hasonló stílusú rendőrbácsival és akkor majd jöhetsz ide zokogni. Addig meg kuss a neved, legyél is még rá büszke, hogy jogosítvány nélkül vezetsz és biztosítási csaló vagy (ami amúgy nem szabálysértés, mint a jogsi nélküli vezetés, hanem bűncselekmény, úgyhogy én nem reklámoznám)
2015. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez a dolgod testvér. De vannak normális rendőrbácsik is, akik tudják hogy a tanyáról a gyerek nyáron 40 centis homokba 6km-en nem kínoz egy 50est.
2015. júl. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mellesleg még mindig undorító a stílusod ha nem haragszol. És annak ellenére hogy rendőr vagy, én tudom hogy ember is. Nem gcifejű, meg köcsög fakabát, meg stbstb. De nem is isten. Jobb helyeken szolgálunk és védünk, nem bújkálunk és mérünk. Szolgálva van az idióta rendszer, és védve mindenki a hülyegyerekektől a kismotorjaikkal, a tökéletes systemet a biztosítási csalóktól, közbe meg a fene rág mindent. Ölnek, lopnak, csalnak, hazudnak, a drog viszi el a gyerekeket, szervekkel boltolnak, fillérekért a bordád közé rakják a bökőt, meg ilyenek. Laci vagyok, nem kuss.
2015. júl. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok se rendőr, se ilyesféle. De...


"tobb helyeken szolgálunk és védünk, nem bújkálunk és mérünk. Szolgálva van az idióta rendszer, és védve mindenki a hülyegyerekektől a kismotorjaikkal"


Elnézést de a felfogásod alapjaiban rossz. Szóval a rendszer hiányosságai miatt te úgy gondolod, hogy igazságtalan ha a szanckionálnak mert nem tartod be a törvényeket?


Ha pl tegyük fel okoznál nekem egy balesetet és kiderülnének a turpisságaid és mondjuk csak peres eljárással tudnám kinyomkodni a pénzt belőled vagy még úgy sem, az helyes? Érdekes felfogás. Ha a logikádat követem akkor nekem egy Mad Max típusú társadalom képe sejlik fel, ahol a közúton azt csinálsz amit akarsz, az borít fel aki akar, "erősebb kutya..." elve. Namármostha tankkal közlekedsz egy még oké ( mármint neked) , de ha motorral akkor már aggályos. Pl felborít egy SUVos mint egy büdösbogarat. Az most jó neked?


Nem vitatom azon véleményed, hogy milyen bosszantó hiányosságok vannak - pl kintfelejtett 30-as táblánál a pusztában engem is büntettek már meg gyorshajtásért - de a szabályokat, törvényeket be kellene tartani.


Reklámozni a hiányosságaid és hőbörögni szerintem nagy ostobaság. Akkor támaszthatsz igazából elvárásokat és fogalmazhatsz meg egy kritikát egy rendszer ellen, ha te megpróbálod betartani a szabályait. Ha már eleve arra építel, hogy nem tartod meg, akkor nincs semmilyen jog alapod kritikát gyakorolni.

2015. júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!