Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha hidegfehér a rendszámtábla...

Ha hidegfehér a rendszámtábla világítása azért büntet a rendőr?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

marmint ledes?

nem hinnem

2014. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


49. § (1) A hátsó rendszámtáblát megvilágító lámpával fel kell szerelni - a trolibuszt kivéve - a gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót és ezek pótkocsiját.


(2) A rendszámtáblát megvilágító lámpának a rendszámtáblát színtelen (fehér) fénnyel, teljes felületen, közelítőleg egyenletesen és olyan fényerővel kell megvilágítania, hogy az álló jármű rendszámát sötétben, tiszta időben legalább 20 méter távolságból el lehessen olvasni. A rendszámtáblát megvilágító lámpa hátrafelé fényt közvetlenül nem bocsáthat ki.



50. § (1) A gépkocsira és pótkocsijára csak jóváhagyási jellel ellátott rendszámtábla megvilágító lámpát szabad felszerelni.


(2) A rendszámtáblát megvilágító lámpa elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy e lámpa - külön bekapcsolás nélkül - a helyzetjelző lámpákkal együtt világítson.


---


Tehát a lényeg, hogy a lámpának kell, hogy E-jelzése legyen, és fehéren világítson. A fehér pedig azt jelenti, hogy fehér. Nem kék, nem zöld, nem lila. Kicsit sem kék, kicsit sem zöld, kicsit sem lila.

2014. okt. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én sokat láttam ahol egy erős fényű, led csík volt a rendszámvillany, szerintem szolhat érte a rendőr mert elég fényes volt meg nem is fehér.

műszakin azért szoltak egyik ismerősömnek mert elől kék helyzetjelző volt amit autósboltba vett, és ki kellet cserélnie gyárira

2014. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!