Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van ha egy dízel autót...

Mi van ha egy dízel autót gyujtás ráadáskor egyből beindítom és már megyek is vele mikor hideg a motor?

Figyelt kérdés
Tehát can kint egy plusz 20 fok, ráadom.a gyújtást beindítom egyből és elindulok vele. De az izzátásos jel még kint van fél percig. Azzal ilyenkor nem kell foglalkozni? Vagy jobb volna neki ha gyújtásra teszem majd megvárom ameddig kialszik az izzításos jel? Hogy működik ez? Pöccre indul ha nem várok semmit akkor is.
2015. jún. 16. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint az izzítás jel már tök mind1, ha beindult, hisz az pont ahhoz kell,hogy be tudjon indulni.

Nem akarok hülyeséget mondani, de fél perc szerintem kicsit soknak tűnik.


Nyáron annyira sokat azért nem ártasz neki, de azért 1 percet szerintem érdemes várni vele, utána még úgyis kímélni kell amíg nem lesz eléggé meleg.

2015. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
ha indítás után még fél percig ég az izzítás ikon,az azt jelenti,hogy szarok az izzítógyertyáid és cserélni kell őket!én amúgy ha dízel ha benzines autóval megyek a napi első indítás után télen-nyáron ketyegtetem vagy fél percet álló helyben és csak utána indulok el!!én valahogy nem tudok azonosulni ezzel (pedig sajnos nagyon sokat látok ilyet)hogy éppen beindult az autó,de még kettőt nem fordult a főtengely,már sokan rakják az egyest és indulnak is.....szegény autó (főleg a dízel)meg csörög-csattog,kínlódik,füstöl.....
2015. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!