Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionosok miről beszél ez az...

Kamionosok miről beszél ez az ember?

Figyelt kérdés
1:27-nél kezdi magyarázni. Mi az amiről nem szabad youtubeon Ukrajnáról beszélni?
2015. jún. 14. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
lökd a linket is...
2015. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2015. jún. 14. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Bizonyára olyan dolgok, amikről mindenki tud, de nem bizonyíthatóak, és ha nagy nyilvánosság előtt beszél, akkor rágalmazást követ el. Ilyen dolgok pl. a nyilvánvaló korrupció, a lehúzások, stb...
2015. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyasmi mint itthon a korrupció,adócsalás,bene jelentve vagy minimálra jelentve dolgoztatás. Mindenki tudja, hogy van de senki nem beszél róla. Pedig kellene.


Nem csak Ukrajnában, hanem nagyjából a többi szegény keleti országban is olyan szintű a korrupció, hogy még nekünk is nehéz elképzelni, pedig Magyarisztán sem piskóta ilyen téren.


Írok egy példát, ez úgy is anoním oldal :D

Pl: kimész személyautóval Ukrajnába Záhonynál. A magyar határon kilépsz, ott kezdődik a Tisza híd. A Tisza a határ, a híd az a senki földje. Gyakran állt a híd közepén egy ukrán merga, egy két rossz arcú emberrel és ott váltották a hídon a hrivnyát okosban. Mindegy mivel mentél oda, forinttal, dollárral, euroval ő tudott váltani és akár felváltani és visszaadni is. Ott volt nálunk minimum 1,5-2 milla készpénzben és senkit nem zavart. Pedig ugye ennyi kp már bejelentés köteles kilépésnél/belépésnél..

A híd végén áll egy bácsi, egy cetlire számot ír fel ( ennyien ülnek az autóban, ezt majd be kell adni az útlevélkezelőnek, ennyi útlevelet fog kérni ). Na ő már kér pénzt. Régen még ment a 100 meg a 200 forint, most nem tudom mi a módi, nem jártam arra vagy 3 éve. Megy, dumál, úgy csinál mintha belekötne valamibe és probléma van, tolod a lóvét és oké menjél..


Az útlevélkezelővel befelé nincs baj, elhagyod a csapi határt ott fog állni az út jobb szélén a rendőrségi Lada Samara, már ki is int, passport... Ugyan mi az anyjának kellene passport az útlevél kontroll után 137 méterrel? :D Ennek is dobsz egy kis aprót.. és akkor ez a belépés személyautóval Ukrajnába. 400Ft :D


Ha hazafelé jössz, akkor a határ előtt szintén számítani lehet rendőrre. Innentől két dolog játszik igazából: hozol csempész cigit vagy nem. Ha hozol dobsz neki, ha nem akkor akkor is, csak akkor kevesebbet.

beállsz a határon a sorba, ott cirkálnak a határőr katonák. Odamegy, elkéri az útlevelet, benéz a kocsiba, csomiba, van cigi? Ha van egyszerűbb tolni a yattot és akkor nem szedi szét az autót. Ha nincs akkor is dobsz neki valamit és békén hagy. Régen ha sok cucc volt nálad, akkor az útlevélbe is dobtál egy 500-ast, utána már nem volt gond a kilépéssel.


Repkednek a 100-asok, 200-asok, nem nagypénz, elszórjuk amúgy is automatába, de! ha egy kiskatona egy műszakban beszed 100 autóstól egy-egy 200-aszt, akkor az 20 000/műszak. Neki nem sokkal több a havi fizetése, az ott 23-26000 Ftnak megfelelő hrivnya havonta!!


Amíg olcsó volt odaát az üzemanyag, addig rengetegen nyomták a benzinturizmust, voltak akik ebből éltek, havi nettó 200-250 000-ret össze lehet lapátolni sok család arrafelé ebből élt(él).


Vannak pletykák, hogy ezeket a pénzeket le kell adniuk az ukrán határőröknek a górénak.. hát nem tudom, nem kérdeztem őket. :D


És akkor ez csak személyautó. Kamionnál, ahol lehet gáz a súllyal, a tachográffal vagy épp apuka okosban hordja át a cuccokat, vagy csak nem akarsz két napot a határon sorban állni... akkor oda sem kevés csúszópénz kell.


Arról sem szabad beszélni, hogy Romániában a legtöbb rendőrt kilóra megveszed és sokszor ők is csak azért állítják meg a kamionosokat, mert kell egy kis fizetéskiegészítés.


Lehetne arról is beszélni, hogy ha én kimegyek a záhonyi határra ránézésre megmondom melyik kocsival nyomatják az üzemanyag bizniszt... egykét sofőrnek olyan az útlevele, mint egy 1996-os népszabadság özönvíz után, még sincs gond a magyar határon. Persze, ez is biztos véletlen.. :D


De itthonról is tudnék n+1 példát írni ami a fuvarozással és az állami szervekkel kapcsolatos lehúzással összeköthető, de egyből lenne becsületsértés, meg jogi procedúra meg hasonlók, pedig ugyanez megy itt is, csak pepitában.

2015. jún. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
John_McClane, nagyon szép irást hoztál össze, csak megerősiteni tudom.
2015. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aztakrv&!! Nagyon köszi a ezt a minőségi posztot, elmentettem magamnak ha arra tévednék.
2015. jún. 15. 12:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Azóta változott valamit a helyzet?
jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta már többezer eurókat keresnek váltásonként, pláne Magyarország fele, nagyjából ennyi változott.
jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!