Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek, hogy sikerült a B...

Kinek, hogy sikerült a B kategóriás forgalmi vizsgája? Meséljetek róla kérlek.

Figyelt kérdés
Hamarosan vizsgázok, eléggé kezdek idegesedni miatta. Meséljetek hogy ti hogyan éltétek meg a dolgot. Hogyan sikerült stb..
2015. jún. 14. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Vizsga előtt 1 órát gyakoroltunk, olyan szépen még sose ment a vezetés mint akkor.

Hibátlan lett, de ez köszönhető annak is hogy kb. leszartam volna ha megbukok.

2015. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem nem kellett plusz órat vennem az oktató szerint. Nem is vettem így. Hát nekem azért számít hogy megbukok e. Mert az ugye plusz 14 ezer forint meg hát akkor később lesz jogsim. Mert vagy 3 hetet kell várni mire megint vizsgázhat az ember.

Ja és azt is írjátok le hogy melyik városban vizsgáztatok.

2015. jún. 14. 17:43
 3/8 anonim ***** válasza:

én a tizenharmadik kerületben vizsgáztam..előtte és is csináltam egy két flik-flak-ot, aztán beült a biztos..


aszonta a végén, hogy ilyen hülyén még senki nem fogta a kormányt, ahogy én..viszont hibátlan a vezetés...ön átment, jónapot.


utána se nyelni, se köpni nem tudtam az örömtől...ja és jatt nélkül.

2015. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ideges voltam a "semmittevéstől", mert vizsgaidőpontot csak három héttel későbbre kaptunk.

Az oktatóm azt tanácsolta, próbáljak nem a vizsgával foglalkozni, megnyugodni, mert az idegesség bármennyire is természetes, csak árt.

A vizsga előtt néhány nappal aztán azt vettem észre magamon, hogy nem foglalkoztat a vizsga, nem idegeskedtem rajta, úgy voltam vele, legrosszabb esetben megbukok, megtörtént már az másokkal, és nem dől össze a világ.


Eljött a vizsga napja, úgy beszéltük meg, hogy a vizsga előtt egy órát még gyakorlunk...

Ez fontos lehet több szempontból is.

Az oktató ekkor már tudja, hogy ki lesz a vizsgabiztos, jó esetben ismeri annyira, hogy megsúgja, mire figyelj nagyon, és megmutathat néhány kitérőt, amerre az adott vizsgabiztos előszeretettel beirányítja a vizsgázót (ez vagy bejön, vagy nem, nem biztos, hogy arra mentek)

A másik szempont, hogy látod a várost, érzékeled milyen a forgalom, picit rá tudsz hangolódni - sokat nem mentek, nem a kifárasztás a cél.


Visszatérve az én vizsgámhoz, egy nagyon rendes vizsgabiztost fogtunk ki, s furcsa módon indulás után is bennem volt a "nem érdekel-nyugalom", jó fél óra múltán viszont rám tört, hogy ha már eddig megcsináltam, nem kellene elrontani... a vizsgabiztos azonnal észrevette, hogy ideges lettem (gondolom ugyanígy észre vette volna, ha idegesen kezdek), s szólt, hogy nyugi...


A vizsgabiztostól nagyon sok függ, bárkit megbuktathat, ha meg akarja buktatni, de vannak közöttük rendes fazonok, akik a lehetőségeik határán még segíthetik is a vizsgázót. Nem azzal hogy elnéznek súlyos hibákat.

Az oktató és a vizsgabiztos általában beszélgetnek.

A tanulónak ebbe a beszélgetésbe nem kell beleszólni (nem is ajánlott), de ebből a beszélgetésből kiérezheti, hogy a hátul ülő fazon jól érzi magát, vagy sem... ha rendben van a hangulat, és nem csinál nagy hibát, jó eséllyel levizsgázik, nem kell foglalkozni az "utassal", végig a vezetésre koncentrálni.

2015. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Izgultam, nagyon... :D

A vizsga előtt 2 órával vezettem, akkor nem voltam a toppon. Aztán jött a vizsga. Leellenőriztem a kocsin a dolgokat, aztán indultunk. Ahogy beültem a kocsiba, már nem is izgultam. Szépen levezettem a 40 valahány percet, aztán átmentem. Elsőre sikerült alap óraszámmal. Igaz nem akkor kezdtem a vezetést, már 6-7 éves koromban gokartoztam, meg autót is szoktam vezetni. Tanulás közben a kocsi kezelésével nem volt gondom, már csak közlekedni kellett megtanulnom a városban.

2015. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vizsga előtti órán vagy 3x megbuktam volna az oktatóm elmondása szerint, de utána élesben szerencsére mégis sikerült a dolog.

El is mondom dióhéjban, hogyan: Összesen 5 hibavonalat gyűjtöttem, ebből egyet útvonaltévesztés, (nem volt időm besorolni a kanyarodósávba, ezért továbbmentem egyenesen) hármat lefulladás, (egymás után sikerült háromszor is lefullasztanom szegény autót, mivel a parkolási manőver után a kerék egy kisebb gödörben állt) az utolsót pedig már nem emlékszem mi miatt.

A legmelegebb pillanat mégis az volt, amikor megálltam egy STOP táblánál, de elfelejtettem megnézni jön-e valaki, csak simán szúrtam egy egyest és mint aki jól végezte dolgát, indultam tovább. Ezután a vizsgabiztos mondta, hogy itt most álljunk félre. Gondoltam, ez ennyi volt. Kész. Pár hét múlva megpróbálom újra...

Ám a végén az oktató közreműködésével sikerült meggyőznünk az embert, hogy én megnéztem, jönnek-e csak ő nem látta. :D /ezer szerencse, hogy tényleg nem jött akkor senki/

Utána, idegességemben az út széléről való elinduláskor sem néztem meg, jönnek-e, az oktató jól bele is fékezett, de a bamba VB ezt sem vette észre :D

Ezek után vezettem még kb. 10 percet tökéletesen és a végén sikerült a vizsga.

Nem mondom, hogy megérdemelten, mert teljes joggal buktathatott volna meg kétszer is, de ezen a két malőrön kívül tökéletesen vezettem, mondta is az oktatóm.

Mindez másfél éve történt, azóta balesetmentesen vezettem több mint 4 ezer km-t...

Nyugi, menni fog az! Hajrá!!!

2015. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én lassan már egy éve kezdtem az egész "vezetési pályafutásomat" és még most mentem el az első vizsgámra ahol hát nincs min szépíteni, meghúztak. Nem mondom hogy alaptalanul mert végülis a saját hülyeségemnek és figyelmetlenségemnek volt köszönhető, de azért ez eléggé frusztráló még most is hiszen az utolsó 5 percben rontottam el. Nagyon szarul érint a dolog, hiszen tudom hogy tudok vezetni de hát ez van. Legközelebb remélem egy kedvesebb vb-t kapok és nem a délutáni csúcsforgalomban kell vezetnem.
2015. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó. Mi miatt buktattak meg? Engem is megbuktattak. Egy buszost nem vettem észre hogy pont indulni akar lakotteerületen belül a bjszmegállóbol. Aztán nem engedtem ki. Megbuktatott.
2015. jún. 19. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!