Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen mennyire nehéz forgalmin...

Télen mennyire nehéz forgalmin megtanulni vezetni?

Figyelt kérdés
Leghamarabb novemberben tudom elkezdeni a kreszt, mert szeptemberben nyelvvizsgára megyek és a szüleim addig nem engedik meg, amíg le nem teszem az angolt. Így ha az elmélet is jól megy, akkor leghamarabb decemberben tudnám elkezdeni a forgalmit. Éppen ezért kíváncsi vagyok arra, hogy télen mennyire befolyásolja a tanulást a jeges utak, a rossz idő és a korai sötétedés? Aki akkor tanult meg vezetni, írja le légyszí a tapasztalatait! Előre is köszi! :)

2015. jún. 8. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen nagy telek vannak mostanában, teljesen mindegy..

Amúgy nem baj az ha elkapsz 1-2 nap jegesebb napot, legalább az oktató megmutatja hogy mire kell vigyázni, még előny is ez. Csak ha pont vizsgázol egy jeges úton, na az már szivás.

2015. jún. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj tőle. Annó én is télen tanultam. Igen, kicsit rosszab, mint ebben a szép időben: többet mész esőben, sötétben, néha csúszós úton, és talán hóban is. Bár az utóbbi elég ritka mostanság.

Viszont lesz melletted egy oktató, aki el fogja mondani, hogy ilyenkor mire figyelj. Csont száraz úton, jó időben mindenki tudja nyomni, amikor meg bejönnek az első rossz idők a hírekből azonnal lehet tudni, hogy a fizika bizony nem ajánlás, hanem törvény. :)

2015. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Most télen pont a forgalmi vizsga napján vált jegessé minden. Törölték is aznapra a vizsgákat. A nagyobb utak ugyan sónedvesek voltak, de a mellékutcákon még korcsolyázni lehetett volna.

Ilyen helyzetben nem vizsgáztatnak, mert egyszerűen nincs értelme.

2015. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SándorÚr ***** válasza:
télen a legjobb tanúlni, hóban, megtapasztalod milyen a amikor kipörög a kerék nem akar menni a kocsi, fékezésnél megcsúszik stb stb...
2015. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod előre, hogy milyen lesz a tél, lehet csak vizes utak lesznek, de lehet hó, jég...

Az oktató azért lesz ott, hogy segítsen, tanítson, azzal nem lesz gondod, ha a tanórán kell jeges úton, hóban, vagy ködben gyakorolni, sőt ez előnyödre is válik, mert nem akkor kerülsz ilyen helyzetbe, amikor már kezdő vezetőként, egyedül vezetsz.

Ami rizikós: ha a forgalmi vizsgát kell havas, jeges úton megcsinálnod... ez viszont, csak egy bizonytalan tényező, egyenlőre nem több.

2015. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2015. jún. 8. 17:35
 7/8 anonim ***** válasza:

November 17-én kezdtem vezetni. 2x volt eső (ebből 1x szakadt, 1x én még az ablaktörlőt sem találtam szükségesnek -az oktató igen :)), 1x szállingózó hó és 2x vakító napsütés és havas utak.

1x mentem volna este, de akkor éppen lecsapott a hóvigar, így azt kihagytuk. 2 nap múlva, amikorra újra órám volt, már csak tócsák voltak mindenfelé.


gyakrabban vizes az út, jobban csúszik (persze minél jobban? hiszen nincs viszonyítási alap), és korábban sötétedik, bár én speciel nem vezettem max szürkületben.


Ha decemberben kezdesz, mire vizsgára kerül a sor, már tavaszodik jó eséllyel :) max beüt a krach és át kell ülni a szomszéd autóba ;) de akkor nyilván vizsga sem lesz...

2015. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem Anyukám több, mint 10 éve tette le a jogsit, és akkoriban inkább volt tél, mint most.. és Ő nagyon örült neki, mert az igazán szr időben, hóban, nagy szelekben tanulta meg ténylegesen érezni a kocsit, és engem és a bátyámat is biztatott arra, hogy télen tanuljunk. a bátyám végül akkor tanult, de 3 éve, semmi hóó semmi jég kb.. :DD én pedig most csinálom, mert nekem cél, hogy szeptemberre meglegyen a jogsim munka miatt..

szóval ja :D állítólag jobb télen megtanulni, ha akkor boldogulsz a hirtelen erős oldalszelekkel és stb, akkor nyáron már bakfitty lesz:)

2015. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!