Szerintetek megbüntettek?
65 felett jön büntetés.
Az órád is csal felfelé picit, amit teljesen megváltoztsthatsz egy nem gyári gumimérettel.
Ne izgulj, lehet előtte 67-tel mentél csak azt nem vetted észre. Ilyenkor érdemes satufèkezni,megfordulni/lekanyarodni.
Nehéz lenne biztosat írni, ha még azt sem tudod biztosan, mennyi volt a megengedett sebességhatár.
Attól függ, hogy méréskor éppen mennyi volt a sebességed.
A rendőrség – a mérés pontatlansága miatt – magasabb sebességhatárokat alkalmaz, mint amit a kormányrendelet előír.
Ha valóban 50 km/óra volt a megengedett legnagyobb sebesség, akkor
69-78 km/óra esetén 30 000 Ft,
79-88 km/óra esetén 45 000 Ft,
89-98 km/óra esetén 60 000 Ft
a szabálysértési bírság.
Ezen kívül, a fenti három eset bármelyikéért, 4 büntetőpont is jár.
Igen. Több országos- és megyei rendőrségi vezetői nyilatkozat is található róla az interneten, de nyilván, nem ilyen részletezettségű, csak a mérési hiba miatti 3 km/órás határ-emelésről nyilatkoznak.
Ez a táblázat látványosabb és részletesebb.
Viszont ez nem egy nagy engedmény. Például 50 km/órás megengedett legnagyobb sebesség esetén 69-78 közötti mérésnél 30 000 Ft, jogszabály szerint 65-75 km/óra között ennyi. Sőt, lehet, hogy nem is engedmény. Mivel mérési pontatlanság, lehet, hogy tényleges 66-nál mérnek 69-nek, ami már 30 000 Ft.
Nagyobb megengedett sebességeknél ez a 3 km/óra különösen nem jelent sokat.
90 km/órás megengedett legnagyobb sebességnél 109-123 között 30 000 Ft; jogszabály szerint 105-120 között. És itt is lehet, hogy tényleges 106-nál mérnek 109-nek, tehát gyakorlatilag a jogszabály szerinti alsó értéknél már láthatod, hogy milyen arcot vágtál, mikor vezettél.
De, azért ne gyakran közlekedj a megengedett sebességhatár fölött! Ugyanis ez csak a közigazgatási bírsággal sújtandó tartomány. A hiányzó sávban helyszíni bírság szabható ki, ami tól-ig összeg.
A lényege, hogy például, ha 50 km/órás megengedett legnagyobb sebességű helyen 86 km/órás lebukásnál 30 000 Ft a kötelező bírság. De, ugyanitt, ha 55 km/órával mész, és megállítanak, akkor a helyszíni bírság összege sokkal több is lehet. Csak ez többlet rendőrt igényel, megfelelő helyet, ahol félreállíthatják a járműveket stb.
Elnézést kérek, lehet, hogy félreértettelek. Lehet, hogy a kérdésed arra irányult, hogy mindez érvényes jogszabály szerinti e?
Igen, a hivatalos értékeket a "410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet
a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, az e tevékenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, felhasználásának rendjéről és az ellenőrzésben történő közreműködés feltételeiről” 1. sz. melléklete tartalmazza.
Mint a bal felső sarokban láthatod „A jogszabály mai napon (2015.VI.11.) hatályos állapota”.
A dátum folyamatosan aktualizálódik, ugyanis a módosításokat folyamatosan átvezetik.
(Nagyon sok aláhúzott kék-számos jelzés található, rájuk kattintva láthatod, hogy a jelölt részt melyik jogszabály iktatta be, szüntette meg, módosította stb.)
Én ezt szeretem, mert szépen formázott. De, megnézheted a Nemzeti Jogszabálytárban is ( [link] ). Itt már kívül látszik az, hogy érvényben van-e, ha a keresővel kilistáztatod, akkor zöld színű, kipipált az élő. És ott is el is olvashatod a jogszabályt.
A rendőrségi alkalmazás csupán a mérési hiba miatt, annak legnagyobb lehetséges értékével emelte a határokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!