Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy forgalmi kereszteződésben...

Egy forgalmi kereszteződésben honnan tudom azt hogy telezöldes-e?

Figyelt kérdés
Ha pl. tábla nem jelzi külön, balra szeretnék kanyarodni, és szemből pont akkor ér oda egy autó irányjelzés nélkül? Biztos ami biztos, megvárjam míg megáll?
2015. jún. 9. 18:41
1 2
 11/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
Lassítasz, és ha látod, hogy megállt, akkor kanyarodhatsz. Mint ahogy akkor sem rongyolsz csak úgy durrbele a kereszteződésbe, ha telezöld van. Ilyenkor a szembejövő elé nem ereszkedik le egy betonfal, ami megvédhet az állatoktól.
2015. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!:)
2015. jún. 9. 22:07
 13/14 anonim ***** válasza:
Annyit írnék csak még, hogy a szembe forgalom előbb vagy később is kaphat szabad jelzést, mint te, s viszont. Azaz ő már áll, amikor te még mehetsz.
2015. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom/tanultam (10éve, szabályt nem tudok linkelni), hogy ha telizölded van, akkor a szembejövőnek is telizöldje van. Ha neked nyilas zölded van, akkor a szembejövőnek pirosa van.


Ettől függetlenül láttam olyan kereszteződést, ahol nekem balranyilas zöldem volt, és a szembejövőnek pedig telizöldje. Tehát rosszul voltak kint a lámpák. Olyan is volt, hogy telizölddel szembeninek pirosa volt(ez még a jobbik eset).

2015. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!