Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóknak van "neme"?

Az autóknak van "neme"?

Figyelt kérdés

Gyakran találkozok olyanokkal, akik nemet tulajdonítanak az autóknak az férfi autó, emez meg női.


Nekem nem egyszer mondták már, hogy nő létemre minek nekem "férfi" autó.Egy Skoda Superb büszke tulajdonosa vagyok.


Persze, valamilyen szempontból érthető is, mivel Magyarországon a nők többségének, az a lényeg az autóban, hogy legyen "cuki" meg legyen jó a színe és legyen kicsi, mert nem tanultak meg vezetni és nem tudnak parkolni.


Sohasem értettem, hogy mi nehéz egy parkolásban, nem nehezebb nagyobb autóval parkolni.Egy idő után érezni fogja ez ember.



2015. jún. 8. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyém biztos, hogy férfi (én is), azon belül meg köcsög, mert állandóan megszívat! :)
2015. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

Nem az autónak van neme, hanem hogy férfihoz vagy nőhöz illik jobban.


Azért nem állsz be mindenhova a Superb-vel városban, ahova én a Golf-fal:)

Másrészt nyilván irigység is van benne. A superb az topmanager céges autó. Batár dög. Aboszult indokolatlan méretekkel. A tipikus semmi értelme autó már. Egy nővel szemben meg ezt tök jól ki lehet hangsúlyozni

2015. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Munkába autóval járok és nem a szomszéd utcában vagy 10 kilométerre van.

Kellett egy normális autó ehhez.


Mellesleg, fogyasztás terén, nem fogyaszt sokkal többet, mint egy cuki autó, viszont teljesítményben messze felülmúlja őket.

Ez főleg előzésnél érezni,5. sebességben nem kell tövig benyomni a gázpedált, hanem egyszerre reagál, szint ugrik.

2015. jún. 8. 21:02
 4/15 anonim ***** válasza:
tipikus (téves) sztereotípia, hogy a kisautók "nőiesebbek" a nagy batár dögök, meg "férfiasabbak". talán a hím soviniszta férfiak miatt alakulhatott ez ki, hogy a nőkhöz egy kisautó illik (pl opel corsa), hogy azzal könnyebben tudnak parkolni, meg hogy könnyebb vele a közlekedés. pedig egy jó sofőr, akár férfi, akár nő, elboldogul egy kis vagy nagy autóval is, egy bénábbnak meg tök mindegy mekkora, akkor is béna lesz.
2015. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én a fent említett Golffal napi 220 km-t megyek értem miről beszélsz. Attól még tényleg túl nagy kocsi. De hát kinek mi. Neked kell mert nagy, nekem meg Golf, mert agilis és mozgékony. De hogy az eredetire visszatérjünk. A városi közlekedés a másik kulcs, ha városoznál ott nehezen boldogulnál a SuperB-vel, míg egy női kis kocsi, sokkal praktikusabb. Ami ugye jön a sztereotípiából, hogy a nők elviszik a gyereket az oviba, iskolába, aztán bevásárolni mennek és haza, el sem hagyják a várostáblát. Arra meg mindenhol jobb a kis kocsi. Ráadásul a finomabb, apróbb vonalak jobban illenek egy nőhöz alapjaiban.

Bár én láttam lángnyelves hátsókerekes Opellal nőt driftelni, de az megint más kérdés:)

2015. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az első autóm egy Golf IV volt, szerettem, de valahogy nem volt elég.

1,4-es benzinmotoros volt.

Megtanultam vele vezetni, de újra nem kellene ilyen autó.


Járok városban is, de nem szokott gondom lenne a parkolással.

2015. jún. 8. 21:20
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon gáz lehetsz a SuperB-vel :D

Ha ilyet látok,tuti megszólom,hogy nézd már milyen faszos nő.

A hideg kiráz az ilyen nőktől.


Bocsi :)

2015. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok férfias.Normálisan öltözködöm, normális a frizurán és magassarkúban vezetek :D
2015. jún. 8. 21:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező

elképzeltem ahogy feszítesz a superb kocsiban:)

még ha nő is vagy, már csak ha rágondolok, vigyorognom kell:)

2015. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 szerencses85 ***** válasza:
Miért lenne f**zis? Ne hülyéskedjetek már.. Szeretem az ilyen gondolkodásmódot, hogy kicsi autót csak nő vezethet, ha férfi, akkor b**i, ha nagy autót vezet nő akkor meg férfi. Szerintem meg egyátalán nincs így! Ugyan azt gondolom egy superb-es nőről, mint egy superb-es férfiról.
2015. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!