Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nevemre lehetne íratni egy...

A nevemre lehetne íratni egy autót ha még nem vagyok 18 éves?

Figyelt kérdés
November 14.-én töltöm be a 18. életévemet. 12 éves korom óta gyűjtöm a pénzt egy autóra. Végre összejött annyi, hogy nyáron elkezdhessem a jogosítványt. Közben a szüleim segítségével vettem a saját pénzemből egy Trabant 601. Így is a nevemre írathatom, hogy nem vagyok 18. Hivatalos gépjármű adásvételi szerződés van.
2015. jún. 4. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
akár egy újszülött nevére is át lehet írni
2015. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

18. életéved betöltése előtt kiskorú vagy.


Polgári Törvénykönyv 2:10. § [A kiskorúság]

(1) Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét nem töltötte be. A kiskorú a házasságkötéssel nagykorúvá válik.


Emiatt a tulajdonszerzésnek nincs akadálya, de az átírásnál törvényes képviselőd vagy a törvényes képviselőd által meghatalmazott (megbízott) személy járhat el.

Ez is olvasható itt, egyéb tudnivalókkal: [link]


Az lényeges, hogy az új tulajdonosnak az adásvételt követő 15 napon belül kell az eljárást elkezdeni; nálad a fent említett törvényes képviselő, vagy meghatalmazottja teheti.

Ennek egyik lényeges feltétele a megkötött gépjármű kötelező felelősségbiztosítás.

Nem tudom, hogy az adás-vétel napján ez megtörtént-e? Ha nem, akkor a megkötés napjáig naponta fedezetlenségi díjat számítanak fel, ami a motor teljesítményétől függően napi 270 Ft-tól 630 Ft-ig terjed; a trabinál 270 Ft. Ezen kívül erre az időszakra arányosan meg kell fizetni a baleseti adót is.

Az, hogy az autót esetleg nem használja senki, nem számít, hiszen nincs hivatalosan kivonva a forgalomból.

Az eladónak 8 napon kell bejelentést tennie, ez kötelezettsége és érdeke is, hiszen így mentesül a teljesítményadó fizetési kötelezettség alól. (Azt egész évre annak kell fizetnie, aki január 1-én az üzembentartó. Erre az évre tehát az előző üzembentartó fizeti.)


60 napnál nem régebbi eredetiségvizsgálati eredmény is kell; ha az eladó nem végeztette el, akkor neked kell gondoskodnod róla. (Vagy valakinek el kell vinnie az autót - de kötelező biztosítás nélkül nem ajánlom - vagy házhoz kell hívni mobil vizsgálót.)

2015. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
6 évig gyűjtöttél egy trabantra?
2015. jún. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen. Mióta megláttam azóta minden vágyam volt egy kétütemű Trabant.
2015. jún. 5. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem, de ez a 6 év nekem akkor is durva. Legalább egy full patika állapotút vettél másfél millióért, vagy egy sima 10-20 ezerért?
2015. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Majdnem egy millió volt igazából 920 ezer forint volt az autó. Teljesen gyári állapotú. És még maradt az át írásra meg a vagyon szerzési illetékre stb. Ezen felül még a jogsit is el tudom kezdeni belőle. És ha végre rendeződnek a papírok és a jogsi is meglesz akkor úgy számoltam, hogy kis is fog fújni a 6 évig gyűjtögetett pénz. Ezért a pénzért keményen megdolgoztam. Nyári munkák, spórolás, hobbi munka és egy két cuccomat el is adtam. A szüleim annyiba segítettek, hogy elvittek oda ahol a Trabantot vettem és édesapámmal együtt választottuk ki a megfelelőt.
2015. jún. 6. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!