Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autót veszek, ahhoz milyen...

Ha autót veszek, ahhoz milyen papírokat kell az eladótól kapnom, hogy a nevemre tudjam íratni?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék vásárolni és ezzel kapcsolatban merült fel a kérdés.

[link]

Ezt a hirdetést találtam és a szövege érdekes. Én azt hittem, hogy csak a forgalmi, a törzskönyv és az adásvételi kell az átíráshoz. Mi más kellhet még? Mi lehet az oka, hogy ezt az autót nem lehet névre írni?

Nem ezt akarom megvenni, csak hát ha már a kérdés felmerült, nyugodtabb vagyok, ha tudom, hogy milyen papírok kellenek.

Előre is köszönöm, aki hasznos választ ad, annak megy a zöld like :D


2014. nov. 2. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem a saját nevén van az autó, vagy valamilyen adótartozás miatt véglegesen kivonták a forgalomból.
2014. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Törzskönyv, forgalmi és adás-vételi kell hozzá.


Itt inkább arról lehet szó, hogy:

Nem is az eladó nevén van az autó (hanem az előző vagy ki tudja hanyadik tulajén, akit már nem ér el

Vagy valami más simli van a dologban.

2014. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs kivonva forgalomból, végleges kivonásnál egyébként is elveszik a rendszámot!


A gépjármű nyilvántartásban lévő adata:

Rendszám: DOV-322

Gyártmány: RENAULT

Típus: 19

Szin: MAHAGÓNI

A jármű körözés alatt áll? NEM

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás adatai: A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki.

Forgalmi adatok: -

Egyéb: A lekérdezett jármű forgalomban van


Szerintem inkább az lehet, hogy jó magyar szokás szerint "üzembentartóival" vette, de már azt se tudja, hol lehet a tulajdonos, mert a törzskönyvön nincs cím.

2014. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még valami: ha tényleg bejegyzett üzembentartó, akkor még neki is le kell mondania a jogáról, hogy átírható legyen! Plusz ugye elő kell keríteni a tulajt...
2014. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!