Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Törzsköny nélkül át tudom...

Törzsköny nélkül át tudom iratni az autót a nevemre?

Figyelt kérdés
Az eladó elhagyta a törzskönyvet, és ezt már jelezte is az okmányirodában, ha megjön a törzskönyv csak akkor tudjuk átírni az én nevemre?
2015. ápr. 13. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, sott torzskonyvel sem mindenképp, ha pl. az elidegenítési opció még nem lett torolve. Az opció torlot a korábbi finanszírozó adja ki és 2300-ért jegyzik be az okmányirodán. Adótartozás, behajtási végzés is akadály lehet. Az okmányirodáknál a vásárolandó autók leinformálhatóak. Ez új dolog, sokszor az ugyintézok sem tudják, hogy lehet.
2015. ápr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az eladó közreműködésével át lehet íratni az autót...

A vevőnek (neked) az okmányiroda nem ad felvilágosítást a törzskönyvön lévő adatokról, de a tulajdonosnak (eladónak) joga van intézkedni a saját adatit illetően.

A törzskönyvön a tulajdonos adatai illetve a jármű adatai vannak feltüntetve, a jármű használathoz, közlekedéshez nem szükséges, tulajdonosváltáskor van jelentősége.


Tehát: az eladó az adásvételi szerződéssel bemegy az okmányirodába, vagy még jobb, ha ketten mentek... lejelenti, hogy a járművet eladta az új tulajdonos az adásvételin szereplő személy, és záradékként csatol egy megjegyzést: a jármű törzsk9önyve nem került átadásra, mert jelenleg nincs törzskönyve...


Az eladó aktív segítsége nélkül nem írják át az autót, sőt felvilágosítást sem ad az okmányiroda.

2015. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, egy kivétel van, ha a forgalmi hátuljába be van jegyezve, hogy autókereskedo a tulajdonos. Ilyenkor az adásvételire a torzskonyv számához "passzív" megjezést ír a kereskedo. Amúgy lehetetlen. Éppen ez a torzskonyv lényege, a jogos tulajdonost megkulonbozteti az autó használójától.
2015. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem...neten rákerestem,de van aki azt írja, hogy át lehet, van aki azt hogy nem...
2015. ápr. 13. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, a neten? Az más.
2015. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is elhagytam a törzskönyvet. Besétáltam az okmányirodába és ők megjelentették a magyar közlönyben. utána egy ismerős majdnem egy évig használta az autót kölcsönadásival. Mikor átíratta annyit mondott az okmányirodában hogy elveszett a törzskönyv de le lett jelentve. Utánanéztek a rendszerben és átírták a nevére a kocsit és én nem kellettem hozzá.
2015. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!