Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes vagy sem?

Hengerfejes vagy sem?

Figyelt kérdés

Elég tanácstalan vagyok, ezért érdeklődök, hogy szerintetek mi legyen a következő lépés.

Bizonytalan ideje olajfolt jelenik meg a gyújtógyertyák környékén, és alatta; elvileg a hengerfejtömítés mellett ereszt, de minimális mértékben (évi 2 deci?). Így vettem meg az autót havertól, baráti áron. 2 napra rá történt, hogy állt az autó, alapjáraton járt a motor 10 percet, és felforrt a hűtővíz, a tartályban semmi sem maradt. Gondoltam, a ventilátorral lehet gond. De utána gondoltam bele, hogy mivel friss a jogsim, kissé erőltetettebbek a váltások, magasabb a fordulat, stb, a nagyobb igénybevétel kiégethette a sérült hengerfejtömítéseket, ez is okozhatta, hogy elfogyott a hűtővíz. Rátöltöttem akkor rögtön (már hideg motornál), illetve pár óra múlva megint kevés volt benne, rátöltöttem megint, azóta eltelt 24 óra, mentem vele egy kört, és nem hiányzik belőle egy csepp sem.

Hogyan győződhetnék meg, hogy kell-e hengerfejtömítést cserélni, vagy sem? Próbáltam a klasszikust: hűtővíztartály kupakját le, beindítottam a motort, még kis gázt is nyomtam rá, de nem buborékozott fel, ezt csak hideg motornál próbáltam. Azóta ugye mentem vele egy kört, nem érzem, hogy gyenge lenne, de a hangján esetleg hallhatnék hengerfej miatt valamit? Kezdő vagyok, nem tudom mire figyeljek.

Ha odajutna a dolog, hogy cserélni kell, akkor szükséges-e síkra csiszolni a hengerfejet? Olcsó autó, 4 évig kéne kihúznia.



2015. jún. 4. 22:10
 1/5 M István válasza:
Hello alapjaratod leveszed a kupakot es nem bugyborekol es jol indul es nincs fehet fust akkor nem hwnger fejes de ha feheren fustok akkor eszi a vizet vagy ha kéken akkor pedig az olajat
2015. jún. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, ezt olvastam már sok helyen, de ez nem garantálja, hogy rendben van a hengerfej. Lehet, hogy hőtágulás után keletkezik rés, és csak nagyon meleg motornál kerül víz a hengerhez
2015. jún. 4. 23:10
 3/5 szántóvető ***** válasza:

kezdő létedre elég sokat tudsz már a motorról.

alapjáraton nem forrhat fel a hűtővíz,meg kéne keresni az okát.ha a venti bekapcsol akkor a vízszivattyú lapátjai kopottak,nem kering úgy a víz ahogy kéne.esetleg a vízköves hűtő miatt nem tud keringeni a víz.

1 éve vagy 2 napja van nálad a kocsi?a benzinmotor jobban bírja a túlmelegedést a dízelhez képest,egy tömítéscsere megoldhatja a víz fogyását.a kipufogót figyeld,ha nyirkos-nedves akkor víz jut a motorba.

2015. jún. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma 4. napja van nálam a kocsi. Szóba jöhet ventilátor, vízpumpa, tömítések vagy vízkövesedés is. Azt kéne kideríteni, hogy ezek közül valamelyik, vagy hengerfej.
2015. jún. 5. 14:46
 5/5 A kérdező kommentje:
'94-es Twingo, nincs rajta hűtővíz hőmérséklet mérő. Gondolom visszajelző led van, azt eddig még nem láttam világítani, de amikor felforrott a hűtővíz, akkor nem ültem a kocsiban, utána gyorsan leállítottam, de a ledet nem figyeltem.
2015. jún. 5. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!