Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt valaki, akinek már az...

Van itt valaki, akinek már az 5. forgalmi vizsgán kellett részt vennie Debrecenben? Milyen útvonalak jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés

Állítólag ilyenkor 2 vizsgáztató van, és nincs tételhúzás. Páromnak akarok ezzel segíteni, még van ideje készülni rá, de nem akarunk Pestre menni 6. alkalommal. Eddig a táblákkal volt gond. Minden más megy már. Szeretnénk megismerni jobban a szóba jöhető útvonalakat.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2015. jún. 1. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Bocsi, nem kicseszésből, de jobb, ha nem segítenek. Sose lesz belőle normális sofőr, ha előre bemagolja az útvonalakat. Tájékozódni kell vezetés közben, figyelni kell mindenre, mert akkor mi lesz, ha egy bemagolt úton sikeresen letette a vizsgát? Az, hogy a jövőben sehova nem fog tudni menni azon az útvonalon kívül.


Vegyen pótórákat, és ezekre figyeljen. Az oktatót kérje meg, hogy vigye olyan helyekre, ahol még nem járt. Az nem megoldás ilyen esetben, ha a könnyebb dolgot választja, mert később neki lesz balesete belőle.

2015. jún. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem igazán értem, aki vezetésből ennyiszer bukik, az miért erőlteti...
2015. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem... a táblákkal volt gondja?

Milyen táblákkal, milyen gond?

Legalapvetőbb követelmény, hogy a táblákra reagálni kell, 30as tábla hatálya alatt nem mehet 45-el, ha egyirányú úton halad, azzal tisztában kell lenni, stb.


A pontos útvonal csak a vizsga előtt derül ki, azt még az oktató sem tudja előre.

Normális oktató megmutat jónéhány érdekes helyet: hol lehet megfordulni, és hol nem, vizsgabiztosok kedvenc kitérőit, a Kálvinista templom tornyán a kakast, jobbkezes kereszteződéseket, de a táblákat a tanulónak kell észrevenni.


Főutakon annyit tudsz segíteni, hogy elmentek együtt, és megnézitek az érdekesebb helyeket, de a mellékutcás kitérőket megtippelni sem lehet.


Ha a rutinpályáról jobbra indultok:

figyeljen az út sávvezetésére... 30-as táblák lesznek...

Továbbhaladást kérhetnek balra, a vasútállomás felé, buktatós lehet a kanyarodás, türelmesen hajtsa végre.

Ha jobbra kanyarodást kérnek, egy sávból két sávba lehet kanyarodni - vasúti átjáró, előtte záróvonal, figyelni a szabályos közlekedésre.

A vasúti átjáró után kérhetnek megfordulást: belső sávban haladva lesz végrehajtható, de vasút utáni az első kereszteződés előtt kötelező haladási irány tábla miatt meg ne próbáljon megfordulni, a második kereszteződés alkalmas erre (ha nem lehetséges, bemehet a mellékutcába, és megfordul ott..

Nagyobb eséllyel inkább a balos kanyart kérik, tehát a Tócóvölgy állomás felé.

30-as táblákra figyelni, s arra is, hogy meddig tart, ne menjen 25-el ott, ahol mehet 50-el.

Rövid idő után itt már lesznek lámpák, kétsávos az út, válassza a megfelelő sávot.

Az sem kizárt, hogy be kell menni valamelyik lakótelep parkolójába, bemutatni néhány parkolást, de ez ugye vizsgabiztos függő, jó eséllyel a belváros lesz a cél, megjósolhatatlan útvonalon.

Szabályos kanyarodások (egy sávból, több sávból) gyalogosokra, kerékpárosokra nagyon figyelve haladjon, s elég sok a lehetséges csomópont, amit érinthetnek.

Teljesség igénye nélkül:

Árpád tér

Petőfi tér (nagyállomás előtt) - itt egyetlen helyen lehet szabályosan megfordulni, sokszor kérnek itt megfordulást...

Tesco (parkolóban jobbkéz szabály érvényes, amit sokszor nem tartanak be a gyakorlott vezetők sem)

Széchenyi út (busz pályaudvar)

Klinika

stb.

A lényeg, hogy a vizsgaútvonalat nem tudjátok előre begyakorolni, egy-egy csomópont legalább négy irányból megközelíthető.

A rutinpályáról balra fordulva, a belváros felé körforgalom, a kórháznál egy elég nehéz kereszteződés, s onnan ki tudja merre tovább...

2015. jún. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt megtalálható az összes útvonal.

2015. jún. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat. Én nem tartok tőle, hogy balesetet fog okozni később, mert az oktatója azt mondta többször is, hogy érzi az autót, csak még gyakorlatlan bizonyos helyzetekben. Nyilván nem fog egyből mondjuk pizzafutárnak menni, ha végre leteszi a jogsit.


Hogy megválaszoljam, miért erőltetjük, hát azért, mert már 200000 ft fölött raktunk bele ebbe a "projektbe", és innen kiszállni már nagy hülyeség lenne. Én is azt javasoltam neki, hogy vegyen még annyi órát, amennyi kell ,hogy magabiztosabb legyen.

Az értetlenebbeknek leírom, hogy milyen helyzetekben bukott meg eddig:

- Petőfi térnél fordulásnál, egyetlen hely van, ahol meg tud fordulni, mert nincs záróvonal. Kis ívben fordult és kb 50 centire ráment a záróvonalra. - Ezt a mindennapi életben mindenki telibe sz*rja.

- A Tóciban a kétirányú szervízúton beparkoltak a sávjába, kitért balra szembe, de egy másik autó is jött volna, már nem tudta elengedni, így elmaradt elsőbbségadás megadása miatt köszöntek el tőle. - Ezt is megszegik a mindennapokban. Tudom, mert a Tóciban lakunk.

- 3 sávos útszakaszon a középső sávból a balra kanyarodóba váltott, de nem indexelt át. - Hát puff neki, ez is csak a papír miatt fontos, de az a ritka, ha valaki arra indexel, amerre fordul.

- Legutóbb pedig a Simonyi úton (villamosvonal) kellett megfordulnia, 3 kereszteződést figyelt. Elsőnél ott volt a megfordulni tilos tábla, másodiknál nem lett volna elég helye, így bele sem kezdett a manőverbe, harmadiknál azt gondolta, a kereszteződés feloldotta a tilalmat, de a következő sarkon megint ott volt a tiltó tábla, azt már nem látta meg. - Már nem azért, de ezt is nap, mint nap megszegik.



Szóval nem a sebesség betartásával vagy a táblákkal van igazán baj. Nem is közveszélyes, hanem apróságokon hasalt el mindig. Egyik alkalommal a vizsgabiztost is ellenőrizte valaki a közlekedés felügyelettől, akkor pláne szigorúan nézték. Majdnem minden alkalommal az utolsó pár percben hasalt el.


További kommenteket is várok, ha nem kioktató jellegűek, mert segítséget kértem.


Köszönöm.

2015. jún. 3. 22:30
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem kioktató jelleggel... de ha ennyire magával a közlekedéssel vannak problémái, akkor tényleg nem való még neki jogosítvány. Nem is értem, miért volt már 4x vizsgázni :o azért pl az index elhagyása, vagy az olyan helyen megfordulás, ahol tilos, az igenis gáz!!! még ha a másik kettő eset nem is

Írom ezt úgy, hogy én is jóval(!) 200e fölött tettem bele, de az oktatómnak eszébe sen jutott addig vizsgára jelenteni, amíg ilyen, vagy kisebb (pl vasút, sorompó, megálltam szépen a sor végén, mire közölte, most buktam meg, mert tőlem balra van egy kereszteződés... vagy ugyanez körforgalomba behajtás, állnak előttem, én pedig megálltam az a.ldi parkolójának behajtójában éppen... és sorolhatnám még, hogy pl nem jobbra tartással kanyarodtam rá egy egyirányú utcára, ahol tudtam, hogy kb 50 méter múlva úgyis balra fogok kanyarodni... vagy irányváltoztatás előtt előbb tettem ki az indexet, aztán néztem csak a tükrökbe...) hibáim akár csak elő is fordultak.

Az utolsó órákon már nem is igazán tanított, csak javítgatta a hibákat. Így az elmondása szerint úgy mehettem vizsgára, hogy még a számomra tök ismeretlen vizsgabiztost is meglepné, ha sikerülne megbuknom.


Ja, az voltam, aki a vizsgaútvonalakat linkelte ;)

2015. jún. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Petőfi téri megfordulásban az a szívatós, hogy a záróvonal megszakítása nem egyforma hosszú mindkét oldalon.

Az állomás felől érkezve, hosszan megszakították a záróvonalat, de a túlsó oldalon csak alig sávszélességben... ott 10-ből 8 autós ráhajt a záróvonalra, s ezt vizsgán nem szabad.


Nagy segítség, ha a vizsgázó messziről fel tudja ismerni azokat a helyeket, ahol esetleg feladatot adnak a vizsgán, s már úgy tud oda közeledni, hogy tudja, hogy ott meg lehet csinálni.

Gyakorlott vezetők már ismeretlen terepen is feltalálják magukat, de alig néhány órás gyakorlással, stresszesen vizsgázónak igenis megnyugtató, ha ismert terepen halad.

A vizsga előtt sok olyan helyre elmentünk, amerre esetleg a vizsgán is menni kell, s az oktatóm úgy próbált segíteni, hogy mutatott támpontokat, miről tudom felismerni, hol vagyunk, ha ott megfordulást, vagy megállást, parkolást kérnek, hogyan lehet szabályosan végrehajtani.

2015. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is úgy volt, hogy elmondta az oktató, hogy ha azt kéri, hogy "egy alkalmas helyen forduljak meg", akkor azt hol tudom megtenni minden gond nélkül. Megvoltak azok a pontok, ahol félre tudtam állni szabályosan és volt hely megfordulni is.
2015. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Már ki tudunk indulni valamiből. Én is inkább azon vagyok, hogy többet vezessen még, inkább legen egy nagyobb ráfordítás, de akkor aztán meg legyen a kellő rutin.

2015. jún. 4. 22:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!