Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell egykerekezni...

Hogyan kell egykerekezni motorral? Mi a technikája?

Figyelt kérdés
Nagy teljesítményű sportmotorral, hogyan tudnék..?

2015. jún. 1. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Sehogy, ha ez kérdésként merül fel, akkor egy pillanat alatt összetörnéd a motort, magadat, sőt rosszabb esetben mást is.

Próbálkozz biciklivel, s ha rájössz a mikéntre, akkor se sportmotor legyen a következő lépcsőfok

2015. jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Kimész az autópályára, rárántasz egy embereset, és máris egykeréken vagy.


Ez egy-két tizedmásodpercig fog tartani, utána jó eséllyel meghalsz.

2015. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
biciklivel megy a dolog mert ha nem akkor kár erőlködnöd
2015. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha tanulni akarsz akkor semmiképp se egy nagy teljesítményű főleg ne sportmotoron kezdj.Inkább ajánlok egy enduro vagy cross-t ebből is egy 125cc kategóriát.Ezzel már szépen lehet trükközni.


De ha nem hiszel nekem és tényleg össze akarod törni magad és a motort is akkor legalább így csináld:

1-be elindulsz,lassan éppen csak hogy guruljon a motor.Menet közbe behúzod a kuplungot,gázfröccs,hirtelen kicsapod a kuplungot és már ugrik is az első kereke.

De ha mondjuk egy yamaha r6 vagy cbr600 vagy társaival akarsz próbálkozni akkor 3.-ban csináld 5-6RPM-en így nagyobbat tudsz esni.

Ha felállsz a motor hátuljára sokkal könnyebben meglehet emelni és le is tudsz ugrani ha a motor átesik a súlypontján.

2015. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Most komolyan,mennyire lehet hülye valaki az egykerekezéshez,ha azt a gyik-en akarja megtanulni.......
2015. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jaj istenem.A sok okos kispolgár.Azért kiváncsi lennék hogy az itt károgók közül ki motorozik valójában? :)))

Az egykerekezés az kívülről néz ki egyszerűen ti majmok,van egy technikája,trükkje és olyan embertől vártam volna választ aki ezt gyakorolja is :))


És amúgy...áruljátok már el,hogy szerinteted HOL kéne megtanulni az embernek egykerekezni?

Ti szerencsétlenek :D Júniusi buszbérletet megvettétek már?

2015. jún. 2. 09:12
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

hú kérdező,ezt most jól megmondtad........

Inkább menjél ki az udvarra,azt gyönyörködjél a diófának támasztott strandkorlátkék simsonodban,gyújts rá,és közben érezd,hogy micsoda férfi vagy.......gondolom ezért tetted fel a kérdést,mert még azt a rossz kehes,lefingott vackodat sem tudod kiszedni egykerékre.......

2015. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%

"Jaj istenem.A sok okos kispolgár."

Miért kispolgározol? Gondolod, más nem állna veled szóba?


"Azért kiváncsi lennék hogy az itt károgók közül ki motorozik valójában? :)))"

Én például igen, és szerintem nem is vagyok egyedül ezzel.


"Az egykerekezés az kívülről néz ki egyszerűen ti majmok"

Eltévesztetted a megszólítást, nem a családoddal beszélsz.


"van egy technikája,trükkje és olyan embertől vártam volna választ aki ezt gyakorolja is :))"

Talán olyan fórumokon kéne keresgélned, ahol ezzel foglalkoznak, vagy ilyen emberek megfordulnak. Tán túl sötét vagy ahhoz, hogy megtaláld ezeket?


"És amúgy...áruljátok már el,hogy szerinteted HOL kéne megtanulni az embernek egykerekezni?"

Otthon a kertben, vagy zárt pályán.


"Ti szerencsétlenek :D Júniusi buszbérletet megvettétek már?"

Ne személyeskedj, nem áll jól neked.

2015. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4 válaszoló vagyok.

Most nem tudom,hogy mit nem értettél.Leírtam,hogy mit hogyan kell csinálni és,hogy szerintem mivel kéne próbálkozni,de elismétlem.

Nekem egy Derbi Senda Baja 125-ös van.Ezzel tanultam meg én is.

Egyes fokozatban elindulsz majd behúzod a kuplungot,akkor felpörgeted a motort és hirtelen kiengeded a kuplungot.Eleinte nehéz lesz eltalálni a megfelelő sebességet és fordulatszámot.Ha túl lassú vagy és akkor csinálod akkor a motor rángatni fog és lefullad,ha túl gyors vagy akkor pedig nem emeli meg az elejét.Ha közben állva vagy akkor össze tudod nyomni az első teleszkópot és így még könnyebb felvenni.

Én próbáltam egy 250-es Kawasaki Baliusal is,de hidd el nekem ,100szor nehezebb megcsinálni a nagy tömeg miatt,mert ugye egy cross vagy enduro kb 120kg egy sportmotor meg jóval több.

Én sem vagyok profi de 15-20 métert azért tudok menni :D


Valahogy így próbáld: https://www.youtube.com/watch?v=ddr9OOiRZWE

2015. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!