Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen költségekkel jár...

Okrwdw kérdése:

Milyen költségekkel jár Ausztriából autót behozni?

Figyelt kérdés

Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, kocsikhoz sem nagyon. Egyik haverom mondta,hogy ha használt kocsit akarok venni mindenképp Ausztriába menjünk ki, nézzünk szét.


Tényleg, olcsók az autók. Ezekre milyen költségek jönnek rá? Kimész,hazajössz (útiköltség), nevemre kell iratni....ezen kívül? Minden érdekelne, részletesen.


2015. máj. 31. 17:23
 1/3 anonim válasza:

ha nincsenek érvényes magyar okmányok, akkor azok kiállítása, a nevedre íratás, a biztosítás , az eredetiség vizsgálat, és természetesen a vagyonszerzési illeték befizetése.


az eredetiségvizsga 18000 fix árú. az átírás nem tudom mennyi, de az is fix, a biztosítás pedig sokmindentől függ ( korod, auto teljesítménye , kora, tömege)


remélem tudtam segíteni

2015. máj. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen,köszönöm a hasznos válaszod!


Rengeteg fiatal srác foglalkozik körülöttem azzal,hogy kis értékű autókat elhoz Ausztriából, itthon pedig eladja.

Próbálok arra is rájönni,hogy legális talajon ez,hogy éri meg nekik :D

2015. máj. 31. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Pontosítanám az előző válaszát, eredetvizsga nem kell, mivel most lesz az országba regisztrálva.

Kell regisztrációs adót fizetned, ez függ a motor típusától, (benzin,dízel, ccm, euro besorolás) az első forgalomban helyezési dátumtól.

Erre jön a vagyonszerzési adó, ez szintén az előzők függvénye.

Kell új rendszám,forgalmi,törzskönyv ez 8500,6000,6000 ft.

Ha van rajta kinti műszaki akkor van honosítási vizsga 8000-ért, ha nincs akkor rendes vizsga kell 2x ezerért.

Illetve számold hozzá a kiutazási költségeket, esetleg tréler bérleti díjat ha úgy hozod be.

2015. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!