Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson karburátor csere rövid...

Simson karburátor csere rövid a bowden?

Figyelt kérdés
Egyszerűen a bowden végén csak kb 2-3 cm lóg ki a szigetelt részből. Így összerakva a karburátort a súber állandóan teljesen fenn van és csutkán pörög.. Hogy kell ezt rendesen összerakni? Mondjuk így beakasztani is nagyon nehéz volt a súberbe...
2015. máj. 17. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem hogy kétféle Simson karburátorfedél is van, meg a neten is ezt a kétfélét látom.

Az egyiknek van állítócsavarja:

[link]

A másik meg állítócsavar nélküli változat:

[link]

A régi karburátoron milyen volt?

Azt a csavart be kell csavarni teljesen, úgy is rövid a bowden?

Ha ugyanolyan karburátor került rá és a karburátor fedél is azonos, bowdent meg nem cseréltél akkor annak jónak kell lenni. A súber rugóban kell átvezetni a bowdent összerakáskor. Ha összerakás után mégis rövidnek bizonyul a bowden, akkor az lehet a gond hogy a régi karburátor fedele állítócsavar nélküli változat lehetett. Ha így van akkor a régi karburátor fedelét próbáld rátenni az új karburátorra. De azt nem tudom hogy a nagy menet azonos-e a két fedélen.

A gázkarnál is nézd meg hogy helyén van-e a bowden külső része. Meg azt hogy az alapjárat állító csavar nincs-e nagyon betekerve.

2015. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A régin volt. Becsavarva a csavart ráhúzom a karbifedelet a bowdenra, akkor kb 2 cm marad... Ez arra elég, hogy csak úgy tudom összerakni, hogy a rugó teljesen össze van nyomva, így a súber állandóan csontra fenn van, mint csutka gáznál...
2015. máj. 17. 11:32
 3/10 anonim ***** válasza:
A gázkarnál helyén van a bowden külső része? Mert az is okozhatja azt hogy rövidnek bizonyul a bowden.
2015. máj. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tehát a gázmarkolatnál a bowden külső részének bele kell ugrania a furatba. Mert ha fennakad a furat peremén, az kb. 1 cm rövidülést simán eredményezhet.
2015. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt még nem néztem de ránézek. Összeakasztva a bowdent a súberral a rugónak lazának kell lennie nem? Mert nálam csontra össze van nyomva a rugó, csak úgy tudom összerakni. Úgy meg nem ér semmit
2015. máj. 17. 11:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, összeszerelés után az a rugó lazul, tehát nem lehet teljesen összenyomódva.

Tehát mikor helyére akasztod a bowdent, a rugót teljesen össze szoktuk nyomni. Majd miután helyére került a súberban a bowden vége, az a rugó kissé tágul, nem lehet csontig összenyomva összeszerelés után. Mert akkor nem is lehetne tovább gázt adni.

Arra gyanakszom hogy a két karburátor fedele között lehet különbség.

2015. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nézd össze a régi bowdent az újjal,és rögtön kiderül.
2015. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom milyen Simsonról van szó, de lehet olyan probléma is, hogy magasított kormánnyal a rövidebb bovdennel próbáljuk összerakni.
2015. máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Közben megoldódott... A régi karbi fedelén nem volt állítócsavar felül. Ehhez volt gyárilag, de miután leszedtem róla az állítócsavart jó lett minden! Köszönöm a hozzászólásokat! :-)
2015. máj. 19. 20:56
 10/10 anonim ***** válasza:
kedves kérdező olyan hül ye vagy mint a segg azt nem szabad levenni minden karbin gyárilag van csak annyi a titka hogy van hosszú és rövid gáz bowden és neked a rövid van és a hosszú kell!
2015. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!