Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyeseknek miért derogál...

Koaxk Ábel kérdése:

Egyeseknek miért derogál autópályán / autóúton a jobbra tartás?

Figyelt kérdés

Már többször gondolkoztam azon, hogy felteszem ezt a kérdést, de ma délután hazafele megint tapasztaltam egy ilyen esetet.


Napi rendszerességgel ingázom az M0-ás autóút M5 és Chuck Norris híd (Megyeri híd) közötti szakaszán.


Én viszonylag dinamikusan haladok, ettől függetlenül mindig elengedem a nálam gyorsabban haladni kívánó járműveket, függetlenül attól, hogy milyen márka és, hogy mennyi a maximális megengedett sebesség.


Sajnos időnként találkozok olyanokkal akik szándékosan nem engednek el, még akkor sem, ha a külső sáv kilométereken keresztül üres.


Ezek az emberek ilyenkor mit éreznek?!?


Hál istennek az autósok 90%-a nem ilyen, de hetente legalább 1-2 ilyen esettel találkozok.


A legjobb amikor már komplett kocsisor jön mögötte.



2015. máj. 14. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

.....miért? mert megteheti...

ilyenkor jobbról elhaladsz mellette, rá sem nézel és a külsőben mész tovább...az nem előzés.


az ilyen nem ér egy pillanatnyi idegeskedést sem..persze erős autó kell, és nem árt a százharminc tartósan..


a legszebb, amikor az ilyennek a külsőben mellégurulok, és akármit csinál, megyek mellette. na ehhez kell a lóerő.

előbb-utóbb letolják...

2015. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:

Uuuuu, de a szívemből szóltál.


Annyi különbséggel, hogy ha ő nem megy jobbra, akkor én jobbról megelőzöm.


Legfőképpen M3-M0-M2 szakaszon járok, de Romániától Angliáig mindenhol ilyen bajok vannak.

2015. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Viszonylag erős autóm van, és az is megfordult a fejemben, hogy azt hiszik versenyezni akarok...


A múltkor ment előttem egy Honda CRX majd szétesett, de annyira bizonygatni akarta, hogy márpedig ő tud menni, hogy az istenért nem akart elengedni, persze látszódott, hogy mindjárt atomra hullik.


Ma hálistennek nem engem tartottak fel, hanem a tükörből láttam, hogy a mögöttem jövő is hasonló tempóval jött mint én így km-eken keresztül tudtam figyelni.


Az egy Opel Vectra volt, ő konkrétan egy Honda Accord-ot tarott fel, meg még mögötte is jött valaki.


A Honda így 10km után már végül tényleg be akarta lökni az Opel-t az árokba, tegyük hozzá, hogy joggal, végül nagy kegyesen elengedte, én egyből férehúzódtam, had menjen, ha gyorsabb.

2015. máj. 14. 19:09
 4/7 A kérdező kommentje:

Jobbról ha tényleg van rá lehetőség én is elszoktam amúgy menni, de pl reggelente vagy délután sokszor csak akkora távolságok vannak az autók között, hogy 1-1 gyorsabb járművet udvariasan elengedjünk, vagy két előzés között kis időre visszasoroljunk.


Viszont ezek az "arcok" valahogy beragadnak a belsőbe.

2015. máj. 14. 19:14
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Távolálljon tőlem,de megfigyeléseim szerint akikről a kérdés szól mind mind változó kor-körüli érett hölgyek,akiknek minden figyelmét leköti a gépjármű útontartása,valamint az irányváltoztatási szándékukról is csak a falfehér arcuk árulkodik.

Munkahelyi elvárások miatt tették le a jogosítványt 42 évesen,vagy pár évvel korábban,amikor pistike megszületett.

Mert pistike csak autóval teheti meg a 2 kilométeres utat az óvodába,és különbenis.

2015. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem csak azok, bár valóban olyanokból áll a nagyja.

Sok irodai aktakukac is van, tipikusan akik kereket sem tudnak cserélni. Hímvesszővel rendelkező szőke nők...

Teljesen átalakítanám a jogosítványszerzés menetét

2015. máj. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg Budapesten a Szerémi út is, sokszor gondolkodtam azon, hogy hogy a francba kapnak emberek jogosítványt?

És nem 90%, hanem konkrétan csak én egyedül mentem a jobb szélső sávban, előztem jobbról a belső sávban cammogókat.

És kikre igaz ez a vezetési stílus?

Nem feltétlenül nőkre, sőt.

Vén trotyli, pökhendi sznob faszik, kisteherautókban ülő hülyegyerekek, luxusautó tulajok, akiknek mindent szabad...

2015. máj. 15. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!