Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó több tulajdonos?

Egy autó több tulajdonos?

Figyelt kérdés

A férjemmel nemrég vásároltunk egy autót.

Szeretnénk, ha mindkettőnk neve szerepelne az autó papírjain, főleg úgy, hogy 50-50%-ban vagyunk tulajdonosai. Az okmányirodában azt mondták, hogy ezt akkor lehet, ha két név szerepel az adásvételin, de az adásvételi szerződés mindig úgy van megírva, hogy egy név van a vevőnél. Mi a férjem adataival töltöttük ki.


Ezt hogyan tudjuk megoldani, hogy két néven legyen az autó?


2015. máj. 14. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Igazából egy jól működő családban nem látom értelmét, de ha ekkora a bizalmatlanság, akkor lehetsz bejegyzett üzembentartó. A nevedre megy majd a biztosítás és az adó, a férjed nevén lesz a törzskönyv.
2015. máj. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:
52%
Máris készülsz a válásra? Már most elválnék tőled:D
2015. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Végülis csak egy kérdést tettem fel, nem a házasságom kritizálását kértem.


És mi van abban ha valami két néven van, ez nem bizalmatlanság kérdése. Na mindegy.

2015. máj. 14. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
hát mi akkor? Mi értelme van , hogy 2 névre legyen ?
2015. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Az autó nem egy ház. Itt nincs semmi jelentősége, hogy kinek a nevén van. Persze ugye ahogy előttem is írták max. váláskor, tehát nem kötekedni akart a hozzászóló.


Egyébként ilyenről még nem is hallottam. A forgalmiban a törzskönyvön, a biztosítás papírjain, stb. mindig mindenhol csak 1 név van.

2015. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok. Egyébként nálunk pont fordítva van. 2 autó 1 ember nevén. Mindkét autó az én nevemen van, mert így jobban jövünk ki anyagilag.
2015. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező. Ugyanilyen kérdést tettem.fel tegnap, ugyanezt a reakciót kaptam a hozzáértőktől, beleszóltak hogy miért így, biztos félek hogy a párom lelép a kocsival meg ilyenek. Itt nem szabad olyan kérdést feeltenni amibe bele lehet kötni, mert arra ugyan választ nem kapsz amit kérdeztél, viszont az élet dolgaihoz és a kapcsolatokhoz hirtelen mindenki érteni fog.
2015. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
67%
En a barátommal szeretnek közösen autót vásárolni es mivel az ara is teljesen felesben lesz kifizetve,igy nyilván igenyt is tartok ra,hogy fel is tudjak mutatni valamit,hogy igen ennek a fele az enyém. Ha a kapcsolat végéhez érkeznénk nem az auto vagy annak az ara érintene negatívan mint veszteség,hanem o maga. Viszont szeretnem elkerülni a "vett neki egy kocsit" meg "a no használja a kocsijat" jellegű mondatokat.De szerintem senkinek semmi köze hozza hogy ki miért szeretne igy vagy úgy papirozni a dolgait.
2017. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!