Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit érdemes tudni a Mazda...

Mit érdemes tudni a Mazda 323F autóról?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom DOHC motor van bennük. De szíjas vagy láncos megoldás? Elvileg elterjedt motortípus,de miben rosszabb vagy jobb egy mai modern motortól? pl:VVT


Esetleg akinek ilyen van,általánosságban mi szokott elromlani? A javítási költség mennyire drága egy suzuki-hoz képest?


Az 1.5 változat eléggé jól megy? (Nem sportolásra kell,kizárólag városi,vidéki vezetésre.)


2015. máj. 13. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Kicsit többet eszik, mint a VVT, mert az tudja változtatni/optimalizálni a szelepvezérlést papás tempóban is, tehát városban jobb a VVT.Az 1.5-ös motor elég bele bőven.Nem nagyon szokott elromlani, Unixon nézd meg a futóműalkatrészek/fékek árát, de szerintem nem túl borsos.Nekem is japán autóm van, Nissan Vanette, 2000-es évjárat.Általánosságban elmondható, hogy a rozsdára érdemes odafigyelni, nem is csak a kasztnin, hanem a különböző nyúlványokon is.Ha olyat veszel meg, ami rozsdás, és nem feltűnő helyeken, akkor lehet, hogy a lakatos+fényezőnél 150k körül is fogsz fizetni, amit gondolom szeretnél elkerülni egy kb. 400ezres autónál.
2015. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,erre voltam kíváncsi.
2015. máj. 13. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!