Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 B5 Avantot milyen...

Audi A4 B5 Avantot milyen motorral érdemes venni?

Figyelt kérdés

Mindenképp benzin, a keret max 900.000 forint.

Csak egy valamit nem értek. Miért mondják még erre az autóra is hogy egymilla alatt nincs jó, meg hogy prémium autó, prémium alkatrészárakkal.

Nem ugyan az az 1.6, 1.8 benzinmotor van benne mint a Golfban?

Vagy akkor az is prémium vagy mi?


2015. máj. 11. 17:17
 1/7 Mosqu!to ***** válasza:

Hali!


Kilehet fogni 1 milla alatt is jót belőle, de ritka! Annyi van már a behozott autókból szerény kis hazánkban,mint égen a csillag és ezek jó részét 2-400 ezerért veszik odakint Török/Arab nepperektől,akikről mindent el lehet mondani csak azt nem,hogy Jó minőségű a portékájuk! :)


De tegyük fel,hogy kifogsz egy jót belőle (Jó előéletű,nem volt törve stb.) ezek a benzinmotorok nem a kis fogyasztásukról híresek sajnos! (relatív ki mit ért kis fogyasztásnak, átlagban: 8-11 litert fogyasztanak,attól függ hogyan használod!)


Ha mindenképpen ilyet szeretnél,akkor az 1.8-ast vedd vagy esetleg az 1.8 T-t!

De azt még tudnod kell,hogy egy ilyen autónál tényleg elég drága az alkatrész és sajnos ennek az Audinak nem tesznek jót a magyar utak! Tapasztalatból mondom, volt egy ilyen autóm (A4 B5 1.8T) és 2 havonta cserélni kellett a felfüggesztés részeit!


Összességében szerintem nagyon jó autók ezek! Szívesen vennék vissza megint egy ilyen autót, de kell hozzá tőke rendesen és szerencse,hogy egy jó példányt fogj ki belőle! Remélem Neked sikerül! :)

2015. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2 havonta? Nem sok az egy kicsit? Milyen alkatrészeket?

Kinéztem egyet hátha bejön: [link]

Vélemény?

Igen behozott, de úgy tűnik tűrhető állapotú és tudom, élőben kell megnézni.

2015. máj. 11. 19:20
 3/7 Mosqu!to ***** válasza:

Na jó annyira sűrűn azért nem, de egy évben többször is cseréltem! A lengőkarokat (12 darab van benne,alumínium), ebből a legolcsóbb utángyártott garnitúra 40-50 ezer volt 3 vagy 4 éve! De ezeket nem szabad megvenni, mert nem sokáig bírja!

Érdemesebb a drágább szettet megvenni, régebben 70 ezreket költöttem erre kormányösszekötővel együtt, de akkor legalább bírta is egy jó darabig! :)


A linkelt autó nem néz ki rosszul,de mint ahogy Te is mondtad élőben kell látni!


Amúgy nagyon jó autók, nem rozsdásodnak és jó a "vezetési élményük" is!

Ha esetleg találsz rozsdát az autón, vagy nagyon felpuffadt részt,akkor gyanakodhatsz arra,hogy törve volt!


De hátha nincs ilyen probléma, drukkolok neked! :)

2015. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mondjuk Mosqu!to -val nem igazán értek egyet - legalábbis abban, hogy egy B5-höz szotyiért szórják az alkatrészt. Kb. 120e forintból az ÖSSZES lengőkart ki lehet cseréltetni a futóműben és ha csak az ember nem 145-el a macskakövön és a szántásban használja akkor röhögve kibír még a szar utakon is 100e km-t. Ezt nem nevezném "hű de prémium és drága" alkatrésznek, amikor ugyan ez a manőver az 530-as BMW-nkben 1,2 millió....


Kb. minden alkatrész aprópénz az autóhoz, ráadásul bontóban hegyekben áll minden, annyi szemetet hoznak be nyugatról belőle, találsz bármit.


A linkelt példányt meg kell nézni, de nekem nem tetszik, hogy:

- Tükörre van mosva a motortere és tán még ki is van fényesítve. Ilyet csak az csinál aki el akar mismásolni valamit

- Üléshuzatot akkor tesznek így egy ülésre, ha az rommá van kopva. Csak jelzés képpen az én audimban 350e km után alig volt látható kopás az ülésen.

- L-es a rendszám, tehát amit az eladó hadovál a precízen betartott szevízekről mind szemfényvesztés, gőze nincs róla

- valami ócska felni van rajta - már pedig a gyári alufelni nem szokott elveszni egy autóról sem, csak ha ronccsá törik vagy lelopja a nepper.

- A beltérről nincs kép - ami nagyon árulkodó és jellemzően azt jelenti, hogy rommá van kopva a belseje

2015. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

4: Igen pont ezek a dolgok aggasztanak engem is.

2015. máj. 11. 21:07
 6/7 walk w1th mee ***** válasza:
Ilyen árban keress mint a linkeld példány 3ezer eu,csak ez nepper szagú,azzal rosszul jársz.
2015. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
most 2018 ban egy pl 1998 as A4 1.6 benzinest szerintem 6-700.000 ft ért simán meglehet venni. Nézzétek meg a legalját-> 300 ezertől indulnak a max ár a facelift előttiekért kb 1 milla. a legalja és a legteteje közti árak közül kell válogatni az kb 600-700 ezer, ezek olyanok, hogy kasztni nagyjából rendben motor is viszonylag jó, apróbb karcolások esetleg beltérben elkopott dolgok vagy esetleg futomü felujitás lehet, és ha több mint 1 év müszaki akkor már pláne jó. De ezeket ráérsz megcsinálni ha már megvetted. Majd a kövi havi fizubol, addig valószinü nem lesz nagyobb bajuk ami olyan fontos lenne. De 300-400 ezer ft körül már vannak kehesek. Km óra totál mindegy oda tekerik ahova. felül felesleges venni mert pl 700 ezer ft és 900 ezer ft os közt olyan különbség lesz hogy talán az picit fényesebb színű, vagy éppen kevesebb a kilométer( tekerés miatt) de nagyrészt 700 ezertől már mind jó. Persze kb 1995-2000 évjáratiakban az 1.6 vagy 1.9 tdi-nél.
2018. jún. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!