Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault 1.5 dci motor nem...

Renault 1.5 dci motor nem indul elsőre, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A motor gyakran csak sokadik indításra indul. Van, hogy a kulcs elfordítására nem történik semmi, van, hogy bereccsen, aztán szinte azonnal lefullad. Bevittük szervizbe, rákötötték a számítógépre, de nem tudták megmondani a problémát. Aztán elvittük egy autóvillamossági szakemberhez, aki mindössze 4.000 Ft-ot kért a javításért, ami végett úgy voltunk vele, hogy valami biztosíték hiba lehetett csak, aztán ideig-óráig jó volt a kocsi, majd most, 1-1,5 hónappal később ismét vacakol. Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 9. 14:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Akksit nézték, 60%-os állapotban van.
2015. máj. 9. 14:21
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a franci autóknál előfordul, hogy vicceskedik az elektronika. Nekem is Renaultom van, nekem is csinált ilyet. Indításgátló ki lett műtve belőle, azóta jó.
2015. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Ez eszünkbe sem jutott. Kimentem beindítottam a használaton kívüli kulccsal, s most pöccre ment minden, bár az is igaz, hogy a probléma inkább hideg motornál áll fenn, de melegnél is szokott vacakolni, ezért noha apum úgy gondolja, az izzítás lehet a ludas, nem vagyok ebben annyira biztos. Valamint apum úgy érzi, amikor indul is a motor, olyan, mint ha csak két henger menne benne, a többi csak gázfröccsökre indulna. Az a legnagyobb probléma, hogy a hibajelenség nem állandó jellegű, így esetleges változtatások esetén nem lehet biztosan megmondani, hogy az okozta-e a javulást, vagy hogy akkor éppen "indulni akart-e".


Még egyszer köszönöm a válaszodat! Ha bárkinek van még bármilyen ötlete, kérlek titeket, ne tartsátok magatokban! Az autó nekünk pénzkereseti eszköz, másikra nincs pénzünk, így viszont nagyon stresszes az életünk. Ismételten előre is köszönök minden segítőkész hozzászólást!

2015. máj. 9. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!