Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért gyenge az autóm légkondija?

Miért gyenge az autóm légkondija?

Figyelt kérdés

(Suzuki Ignis) Tavaly vettem használtan. Akkor feltöltettem, tisztíttattam, olajozták a rendszert, kompresszor rendben és elvileg a gáz sem szökik. Pollenszűrő is cserélve volt.

Már tavaly sem voltam vele megelégedve és természetesen idén is pont olyan. A gáz most is elvileg rendben, tisztítás/fertőtlenítés most is megtörtént. Két embernél még csak-csak elmegy, főleg ha a lamellák az utastérbe nyomják a hűtött levegőt, de ha már az ablakra, akkor már alig-alig. Ha valami hatást el akarok érni, akkor belső keringetésre kell kapcsolnom és mint említettem, közvetlenül az utastérbe. Mivel van más kocsival is tapasztalatom, így elég gyengének érzem.


Lehet valamit még tisztítanom kellene? El lehet dugulva? Mert amúgy műszakilag teljesen rendben az autó és a légkondi is.


Köszönöm előre a válaszokat!


2015. máj. 9. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A legtovább a gyári töltet bírja, utána már akárhogy töltik, meg akármilyen tömör(nek látszik) a rendszer, nem fog olyan sokáig jól működni a klíma. Szóval fel kell újra tölteni.
2015. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
lehet hogy kevés gázt töltöttek bele,én erre gyanakodnék.
2015. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"... és elvileg a gáz sem szökik"

"A gáz most is elvileg rendben..."

Én ebben nem bíznék meg vakon. Könnyebben elszökik a gáz, mint hinnéd. Ez az egyik tippem.

A másik: vajon bejön-e kintről elég levegő? A légkondit kikapcsolva, csak a szellőzést külső levegővel nyomatva tolja-e eléggé a ventillátor a levegőt? Mert ha nem, akkor az a gond, hogy a hőcserélő hűtené a levegőt, csak nincs neki mit. Ilyenkor általában az okozza a problémát, hogy a szellőzőrendszerben itt-ott lerakódó falevelek, bogarak, por és egyéb csodák miatt a levegő alig tud bejutni az utastérbe.

2015. máj. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tavaly töltés után is pont ilyen volt.
2015. máj. 9. 10:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha szökne a gáz, akkor idén még gyengébbnek kéne lennie, de pont olyan mint tavaly.
2015. máj. 9. 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg ott ahol töltik.
2015. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!