Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám rávenni anyukáma...

Hogyan tudnám rávenni anyukámat, hogy megengedje, hogy motorozzak?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, most érettségizek, elég jó eredményekkel. Úgy érzem, felelőssègtudatos vagyok, sportolok, és jók a tanulmányi eredményeim, anyukám mégsem engedi meg, hogy A2-es vizsgát tegyek, és motorozzam mikor fizetnie sem kellene, mert apukám ezt megtenné érettségi ajándék gyanánt.

2015. máj. 7. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"anyuka én majd óvatos leszek hiszen ismersz,én majd máshogy fogok motorozni mint a többi idióta,esküszöm hogy nemfogom neki 190-el cincálni a váciúton,és egyéb lakott területeken!"


Erre ha nemlágyul mega szíve,akkor soha!

2015. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
"én majd máshogy fogok motorozni mint a többi idióta" mindig a többi az idióta, csak az úton nem találkozol a nem idiótával.
2015. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
55%
"Anya! Kötöttem biztosítást 100 millióra! Te vagy a kedvezményezett!"
2015. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

A környezetemben, ismerőseim között hat megfontolt, komoly, értelmes fiatal halt meg az érettségi után nem sokkal. Ebből ötnek a szülei adták a pénzt (1 autó, 4 motor), egy pedig maga vette a sikeres vizsga örömére.

A hatból hat az első napon halt meg, ebből egy nem tett meg tíz métert.

Azt nem tudom, hogy ez az összes 18-éves, környékünkön élé motorozó hány százaléka, de nekik 100%.

A szüleidnek te is 100% vagy. akár élsz, akár holsz. Azért élni mégis csak jobb. Ha féltenek, meg kell értened.

Felnőtt ember vagy, önálló döntéshozó, csak a pénz...

A szüleid között egyébként jó a viszony? Ha igen, megéri feszültséget kelteni hármótok között?

2015. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok motoros, de egyszer még lehetek.

Az én személyes véleményem:


Elsőnek inkább tedd le a B kategóriát és kezdj segéd motorkerékpározni, pl simpson. Nem villogásra van az tuti, de nehezebb vele meghalni 1-2 fokkal.


Ha az már megy rendesen, tudsz figyelni a forgalomra is, tudod használni a szabályokat, akkor jöhet a következő kategória, pl 125-ös motor.


Gondolom azonnal A2-es kell meg erős járgány.


Amúgy érdekes érettségi ajándék egy full jogsi meg motor.

Valszeg anyukád nem a pénz miatt parázik elsősorban.

2015. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Biztos nagyon sokan jönnek ezzel, és

már sok ilyet láttatok, aztán még is balesetet szenvedtek, de én azért bátorkodnék egyből az A2-es kategóriával kezdeni, mert apukámnak tanyája van, és 10 éves korom óta rendszeresen motorozom ott előbb egy Simsonnal, majd egy 250ccm-is motorral a sivatagos homokban (természetesen estem is már), úgyhogy nem mondom azt, hogy "én már profi vagyok, nem lesz balesetem", de nem most ülnék először motorra. Másodszor -tudom szintén ne hivatkozzak erre, mert mások 40 év vezetési tapasztalattal is kerülnek szorult helyzetbe- 2 éve van jogosítványom személyautóra(tudom, nem nagy idő), úgyhogy teljesen a forgalomban sem lennék elveszve.

2015. máj. 7. 14:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sumákban iratkozzatok be fateroddal a tanfolyamra és vegyetek motort, utána majd megbékél vele. Mondd azt neki, hogy a többi pénzből amit a rokonoktól kaptál (gondolom kaptál) felszerelést veszel. Nekem 14 éves korom óta van jogsim. Kezdtem egy Simsonnal, utána egy DT 50, 16 éves koromban meglett a 125-re a jogsi, 17 évesen az autó. A Simsonnal egyszer estem (bátor voltam), a DT-vel pedig rámhúzták a kormányt. Az YZF 125-el pedig eddig semmi sem volt, még csekk sem, pedig 140 a vége.. Szóval hajrá! 19/f
2015. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%

Sehogy. Ne is akard. Egyszerűb, ha egy használt kocsit kérsz, azt meg fogja engedni, persze a jogsi megszerzése után...ezt nyáron lezavarod, őszre már négy keréken robogsz..


anyád egyszerűen félt..mert az anyák már csak ilyenek.

2015. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Az eddigi válaszok a maguk módján mind jók és hasznosak voltak. Látom a reakciódból hogy nem vagy meggondolatlan. Nekem három fiam van és egy lányom. Mikor meglátták a motoromat, mindegyik azonnal motorozni akart tanulni. Mondtam nekik:csak ha én tanítalak meg benneteket!-35-éve motorozom- Tudod nem véletlenül hozták be a kategóriás jogosítványt a motoroknál. Hidd el minden tavasszal a téli motor-szünet után újra kell szokni a motorozást. Napokig óvatosan, és visszafogottan megyünk hogy nekünk is beinduljanak a reflexek és a közlekedők is megszokják hogy motor van az utakon. Nem azt vonjuk kétségbe hogy nincsen elég gyakorlatod, sem nem a fiatalságodba akarunk bele kötni. A motoron közlekedőknek annyival kell többnek lennie a többi közlekedővel szemben hogy a mások hibáját is neki kell kivédenie. Egy fajta előrrelátási képességet kell kifejleszteni hogy ne érjen baleset. Így is eleshetsz vagy eldőlhetsz minden külső "segítség nélkül" mert ami áll két keréken az eldőlhet.... Írtad hogy már estél motorral: ez jó, mert kifejlődik egy természetes védekezési mechanizmus, ami nem a balesettől óv ha nem a sérüléstől. Tudni kell esni, de erről most hosszú lenne itt írni, lényeg hogy ha mégis motorozásra adnád a fejed -nagyobb kategóriába- fogadj meg néhány tanácsot: Soha ne versenyez, ne akarj villogni, mindig legyen rajtad megfelelő motoros ruha és védő felszerelés, légy tisztába a saját és az alattad lévő gép képességével. Ha ezeket szem előtt tartod, sok kellemetlenségtől óvod meg magadat. Egyébként én is 18 voltam mikor elkezdtem motorozni és nekem sem akarta engedni anyám, de én megfogadtam magamnak és Istennek hogy nem csinálok hülyeséget a motoron és azóta is tartom ehhez magamat 1978-óta. Az hogy féltenek természetes, de bizonyítsd be azzal hogy türelmesen kivárod amíg lehetőséged lesz rá és akkor ülsz át nagyobb kategóriára. Jó motorozást!

2015. máj. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 JulesTS ***** válasza:
100%

Nem fogod tudni rávenni, az anyák genetikájában benne van, hogy a fiukat ne engedjék motorozni, ami egyébként érthető is...

Csináld meg a "B" kategóriát és vezess autót. Azzal szerezz forgalmi tapasztalatot (ha valamit rosszul csinálsz jó eséllyel csak pénzügyi következménye lesz...). Aztán lehet kismotorral közlekedni forgalomban. Hidd el, hogy az is tud élvezetes lenni (ha elviszem a párom robogóját egy körre, folyamatosan ott a vigyor az arcomon...).

Aztán ha magad lábára állsz már elmehetsz letenni a vizsgát nagy motorra (nem kell "A2", lehet egyböl "A" is), de saját motornak érdemes 125-öst venni, aztán egy év múlva lecserélni nagyobbra, ha szükségét érzed. A fokozatosság a lényeg (tudom, mindenki ezt mondja, de hidd el van oka), akkor amikor én kezdtem motorozni másképp nem is nagyon lehetett és nem is bántam meg. A legfontosabb amit még érdemes megtenned, hogy az új motoroddal menj el egy vezetéstechnikai tréningre!

Ha így csinálod, megengedni nem biztos, hogy megfogja, de el fogja fogadni...

Széles utat, gumifákat!

2015. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!