Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiből tartható fenn egy...

Mennyiből tartható fenn egy 2010-es évjáratú 2. 0-es dízel audi vagy bmw? 29 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Sosem volt még a nevemen autó, régebben mindig a szüleimét vezettem!

Jelenleg összespóroltam 6-7 millió ft-ot autóra(3 év alatt kb.), mindig is egy a5-re vagy 3-as coupe bmw-re vágytam. Naponta csak 30-40km-t autózok, benzinen is gondolkoztam...


Mindenképp nagyon jó állapotút szeretnék venni, szakszervízben szervízeltet, szervízkönyvvel, 60-80-100 ezer km-rel kb.


Viszont, gazdasági szempontból fogalmam soncs, hogy megvegyem-e az autót vagy ne.

Jól keresek, minden hónapban félre tudok tenni 200-400 ezer ft közötti összeget, viszont 30 vagyok lassan, jönnek a gyerekek, 60m2-es panelban lakunk(van mélygarázs), szeretnék lassan építkezni is, amihez 20-25 millió kellene kezdésnek(ennyit leghamarabb 5-6 év alatt tudnék összeszedni, ha minden jól menne)!


Egy ilyen autó havi vagy éves szinten mennyit vinne el az üzemanyagon kívül? Számolhatnánk akár 2 évenként is a műszaki miatt!


Gondolom a biztosítás 2 évre cascoval vagy 200 ezer, műszaki 25, gumi 100/2 év(szerintem így lehet számolni), olajcsere évente, tehát 2x 30 ezer, súlyadó, teljesítményadó van még talán?! Az mennyi lehet? 2 évre 50-60?

Meg számoljunk mondjuk 2 évre 200 ezret az esetleges hibákra(új autó, nem hiszem, hogy lenne komolyabb baja).


Jól gondolom, hogy 2 év alatt kellene költeni az autóra kb. 350 ezret+üzemanyag?


Vagy ez kevés, vagy sok?


Sajnos sosem volt még saját autóm, nem vagyok teljesen tisztában ezekkel a dolgokkal...


Takarékossági szempontból érdemesebb lenne inkább egy 8-10 éves 2.0 cr tdi vagy 1.6 benzint választani?


(Igazábóp rengeteget hezitálok rajta, de gyerekkori álmom egy ilyen autó! Lehet, hogy sok rá hirtelen a 6-7 millió, mondjuk egy 2-3 milliós passattal szemben, de a fenntartása nem lenne sokkal több, mint a passaté nem? Sőt, talán még jobban is járok egy szinte új prémium márkás audival mint egy 10-11 éves 300-400-500 ezer km-t látott dízellel nem?)


Ti mit tennétek a helyemben?


Szerintem az autót legalább innentől számítva 6-8 évig nem cserélném le! Maximum akkor, ha rengeteg hibája lenne, és hiába javíttatom folyamatosan... (Volt már ilyen autó a családban sajnos)


2015. máj. 5. 23:22
 1/6 A kérdező kommentje:

Légyszi olyanok válaszoljanak, akik komolyan értenek hozzá, esetleg hasonló autójuk van otthon!


Ez nem egy unalmamban feltett kérdés, vétel előtt állok és 2-3 héten belül szeretnék autót vásárolni!


Köszi!

2015. máj. 5. 23:26
 2/6 A kérdező kommentje:

És igazából mit várhat az ember egy ilyen autótól?

Eddig csak régebbieket vezettem rendszeresen(opel tigra, vw passat 2004, honda frv 2006, alfa 147, golf4)

A passat mindet minden tekintetben körözi!

A 140 le pont optimális, a komfortérzet iszonyat jó, az ajtó úgy csukódik 11 évesen is, mint a patent a ruhákon...


Egy 2010 vagy fiatalabb audi vagy bmw nem fapados? A futóműve szépen viszi a kasztnit? Zajmentes az utastér?

2015. máj. 5. 23:47
 3/6 szántóvető ***** válasza:
ehhez nem kell nagy szakértelem,egy fiatal prémium kategóriás kocsinak 100e Km-rel problémamentesnek kell lennie.a kereseteddel simán bevállalható egy ilyen autó,nem fog gondot okozni a fenntartása.a fontossági sorrendet magadnak kell eldöntened,nyilván nem megy az építkezés és a kocsi egyszerre.tökmindegy hogy 2 év alatt 350-et vagy 700-at költesz a kocsira,a házépítés nem ezen a párszázezer Ft-on fog múlni.vegyél egy jó autót aztán majd lesz valahogy,most még van hol laknod :) a kocsinak biztonságos hely kell ill. leinformálni márkaszervizben vásárlás előtt mert egy dízelbe beleszaladhat 100e Km is évente.
2015. máj. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

400.000-es havi megtakarítással panelban? Aha...


Egyébként ilyen jövedelemmel simán fizess be egy újra, de RS4 kombira. Ha gyereket akarsz felejtsd el a coupe-t. Egyébként Audi a jó választás.

Alkatrészárakhoz pedig menj be egy autósboltba és kér ajánlatot a szervizszettekre. Azzal nagyjából be tudod lőni mennyibe fog kerülni egy 10.000es olajcsere, vagy éppen vezérlés. Aztán ki tudod számolni mennyit mész, ez milyen gyakori stb. stb. Biztosítást a választott autóra tudod kalkulálni, gumi árat szintén teljesen pontosan meg tudod nézni ha a választott autó gyári méretét megnézed. Műszaki stb ekkora értéknél nem tétel.


Azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy szép álom a max 100.000 km-es prémium autó, valós futásteljesítménnyel, márkaszervizzel stb stb

2015. máj. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen autóra normálisan semmit nem kell költeni, csak tankolnni meg olajat cserélni. ha peched van akkor rá kell költeni lehet egyszer 200-300 ezer forintot, ha tönkremegy valami drága alkatrész, de erre szerintem kicsi az esély. És az normális, hogy minél fiatalabb az autó, annál jobb, de ez költségben nem fog megtérülni, nem fog neked a fiatalabb autó 3 milliót visszatermelni, mert a 10 éves Passat nem eszik többet mint az 5 éves Audi, és a fenntartása sem kerül többe, annyi hogy nagyobb eséllyel fog tönkremenni, de akkor sem kell milliókat költeni rá. Szóval igy számold a doolgokat, megéri e neked egy 5 éves autó?
2015. máj. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A helyedben egy olcsóbb autót néznék. Vannak olcsóbb, kicsit régebbi és jó állapotú BMW-k is (még a 10 évesen is elég jókat lehet találni még itt is). Főleg panelhez ne vegyél drága autót (olyan panelről nem hallottam még, ahol van mélygarázs, ez hol van?), ahol nekitolatnak, kb naponta rányitják az ajtót, összekulcsozzák stb. Pénzkidobás. Nem is a szerviz fog megviselni, hanem az idegbaj, hogy folyamatosan amortizálódik majd a szemed előtt panelnél, vagy a nyilvános garázsban. Nagyobb értékű autót csak akkor vegyél, ha meglesz a házad és hozzá a saját garázsod. Helyedben átminősíteném az autóra szánt pénz felét (vagy többet) ház célokra szánt összeggé, mert az építkezéshez elkel a sok pénz. Építési telket már most igyekeznék megvenni a helyedben.

Audiból cr-t nem nagyon ajánlanám, az 1.6 meg gyenge. BMW-ből nem annyira tartósak az E90-ek, az E46 sokkal tartósabb, abból 2 millióért olyat vehetsz, amilyet szeretnél. Ezért az árért a magyar példányok is nagyon jók.

Ha az ész diktál, akkor valami Toyotát lenne érdemes, de látom úgyse lehet rábeszélni.

2015. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!