Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2T vagy 4T cross motor?

David9182 kérdése:

2T vagy 4T cross motor?

Figyelt kérdés

Hali, YZ 125 gépem van, esetlegesen egy 250 4T-re gondoltam.

Mi lenne az előnye és mi a hátránya a 4T-nek?

ritkán pályázásra használom a motort és főleg endúrózgatni baráti társasággal.


2015. máj. 4. 12:55
 1/5 szerencses85 ***** válasza:

Mindegyiknek van előnye, hátránya, sokat veszekednek is rajta. Te vagy az egyedüli, aki el tudja dönteni, hogy milyen kell neked. Segítek egy kicsit:

[link]

Itt mindent felsorolnak.

2015. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szerencses85 ***** válasza:
Az üzemóra/ár összehasonlítást ne nézd, a 2T-nél egy csomó másik dolgot nem számítanak bele, míg a 4Tnél igen, stb.
2015. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ne számolgass, hanem ha lehetőséged van rá, próbálj ki egy 2T-t és egy 4T-t is. Nagyon különböznek kezelhetőségben meg mindenben, van aki csak a 2 T-re esküszik, van aki meg a 4T-re, és 2T-t nem is tud vezetni. Ugyanis a 2T nagyon hirtelen adja le az erejét magas fordulaton, ezért nehezebb kezelni, mig a 4T lineárisan adja le az erejét, könnyebben kezelhető.

Nekem pl a 2T tetszik, az is van nekem, crossból nem is kéne 4T.

2015. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szerencses85 ***** válasza:
Én sem a számolgatás részére akartam felhívni a figyelmet, hanem ott leírják, hogy mi a különbség a kettő között.
2015. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát már volt mindegyik, a 4T eszméletlen mennyivel jobb a 2T-nél.

Én esetemben 125 2T és 250 4T-ről van szó.

Kawasakiról ültem át KTM-re, kuplung, fékek brutál jó, és a nyomatéktól rendkívül jó motorozni a 4T-vel, bár nagyon agresszív pörgős ez is, csak a több alkatrész ami a hátrány lehet, sokkal kifinomultabb mint egy 2T.

2016. júl. 14. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!