Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora motort kéne vennem?

Csontianyja kérdése:

Mekkora motort kéne vennem?

Figyelt kérdés
14 éves 161 cm magas lány vagyok és cross motort akarok venni. Hány ccm lenne megfelelő? Első motorom lenne.

2015. máj. 1. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
125 elég neked, az is fog majd meglepesteseket okozni! 16/f
2015. máj. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát köszi:D
2015. máj. 2. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább kezd 80assal, pl kawasaki kx 80. Nagyobbakról nem igazán érne még le a lábad, ha csak nem lehet sokat állítani a hátsó rugóstagon. De azt tudnod kell, hogy ezek üzemórás motorok, nagyon magas a fenntartási költségük.
2015. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen tudom de nem használnám mindig vagyis pont ezért nem használnám de gondoltam endúróra is csakhogy nem akarok tükröket meg ilyeneket
2015. máj. 2. 14:32
 5/9 A kérdező kommentje:
ja és apum szerint 50 ccm-is kéne vagy még a 72 ami elmegy de az 50-et kicsinylem..
2015. máj. 2. 14:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért kicsinyled az 50et, mert soha nem volt még motorod, meg hát 14 éves 161 magas 45kg lány sztem ne kicsinyeljen egy 50ccm 7-8LE 110kg motort.


Amúgy 50ccm cross motor nem létezik. Szerintem ezekből válogass: Aprilia RX, Rieju RR, Derbi Senda, Yamaha DT.

2015. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kezdetnek egy 50-es is megfelelő lehet, 125 fölé ne menj.


Miért crosst akarsz? Általában ezek magasabb felépítésűek, így nehezebben ér le a lábad róla, nem mindegyiken tudsz teli talppal állni a földön majd (bár a kis crossok azért általában alacsonyabbak).

Kezd egy kis motorral, ha kinövöd gyorsan lehet cserélni, de az elején nem mindegy, hogy mekkora tömeget kell megtartani ha dől, és ha hibázol egy 50-esen valószínűleg kisebb mind a kár, mint a sérülés.

2015. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os valószínűleg a cross és az enduro keveredik egy kicsit a kérdezőnél és 50-es enduro van bőven, azok jó kezdő gépek.
2015. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
motorozni szoktam csak nem mindegy hogy egy robogón vagy egy crosson.:D és köszi a válaszokat!:)
2015. máj. 2. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!