Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson melegen megáll?

Simson melegen megáll?

Figyelt kérdés

Van egy Simson s51-es motorom tirisztoros gyújtással,60/2-es hengerrel!A gyárinál is kisebb főfúvóka volt benne így azt lecseréltem 67-ről 72-re.Ezek után tökéletesen működött a motor.Még a levegő-benzin arányt állítgattam és körülbelül 20 kilométert mentem vele.Azonban hazafele tartva egyszer csak elkezdett rángatni a motor hiába húztam a gázt nem reagált csak néha-néha felpörgött majd és le is állt.Ezek után nem tudtam beindítani csak ha a szívatót folyamatosan húztam és indítás után rögtön indulnom kellett mert különben leállt.Menet közben már visszaengedtem a szívatót mert fulladt.Kb 1 kilométer megtétele után megint leállt.Ez így megy kilométerről kilométerre.vagy a szívatóval szerencsétlenkedek de úgy is bizonytalan a motor működése vagy megvárom míg kihűl a motor és utána könnyű beindítani!

Erre a problémára keresem a megoldást.

A karburátor 16n11 típusú!


A válaszokat előre is köszönöm,bocsánat a körülményes megfogalmazásért!



2015. máj. 2. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a tünetekből arra következtetek hogy ez nem a karburátor problémája hanem a gyújtásé. A Simson tirisztoros gyújtása hajlamos az olyen meghibásodásra hogy ha bemelegszik akkor nem megy. Olvastam már erről a neten azt hiszem hogy a jeladó tekercsében kell ilyenkor a problémát keresni.
2015. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Karburátort fújd ki.Pontosan ugyan ez volt velem is és egy alapos takarítás segített.
2015. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én már hetek óta takargatom a karburátort hasonló problémával, utána mindig jó de csak egy darabig... szóval valószínű nem az a hiba forrása
2018. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!