Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülne?

Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

17éves leszek ősszel. Szeretnék egy jogosítványt és hozzá járművet. Motorra/ robogóra gondoltam.. igazából azt sem tudom melyik .. kb 25km-es utakra használnám és jó lenne ha nem 1óra alatt tenné meg.. Mit ajánlotok ezekkel a feltételekkel?

Mennyibe kerülne kb. cakompakk?



2015. máj. 2. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
16 évesen A1 jogosítványt tudsz letenni, ez kb 100 ezer lesz. Motoros felszerelés 200 ezerből már talán kijön. A1-es motor van sok, áruk is változó, de minimum 300 ezer amit rászámíthatsz.
2015. máj. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szerencses85 ***** válasza:
Ha minőségibb cuccokkal akarod elkezdeni, akkor arra számíthatsz, amit az előző írt. Ennél olcsóbban is meg lehet úszni, csak nem biztos, hogy jól jársz vele.
2015. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze igy kezdőként nem kell 200 ezret motoros cuccokra költeni, olcsóbban is megúszod :) Én valami Honda CBR 125-öt vagy ilyesmit néznék.
2015. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ha motor akkor cross.. az említetthez hasonlók nem jönnek be annyira

apró megjegyzés.. lány vagyok fogalmam sincs mi hogyan motoroknál.. de a motoron és bukósisakon kívül nem nagyon veszek mást hozzá.:D

2015. máj. 2. 20:55
 5/8 szerencses85 ***** válasza:
Pedig ajánlott, ne legyen így, de bármikor előfordulhat egy baleset, és hacsak nem 30-al mész, akkor nagyon nagyot lehet esni, és olyankor nem árt ha van védőfelszerelésed...
2015. máj. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Párszor motoroztam.. cross volt és azt mondták hogy mint a szemem fényére..:D akkor is kesztyűt kaptam meg bukósisakot és elégnek találtam. Ha valaki sokat, gyorsan megy persze kell de az én 25km-emhez faluknak nem hiszem hogy szükséges 200ezret költeni.
2015. máj. 3. 13:06
 7/8 anonim ***** válasza:

200ezer pedig még nem is nevezhető felső kategóriás felszerelésnek. A bukósisak 70-80 ezer forint lesz minimum, a kabát 25 ezer, a kesztyű 15 ezer, a térdvédő 25 ezer a csizma 40ezer a gerincvédő 25ezer.


Ne azon gondolkozzál, hogy milyen felszerelés elég a motorozáshoz. Azt kérdezd magadtól: amikor majd elesek, miben szeretnék lenni? Teljes védőfelszerelés nélkül még a sarki boltba sem kéne lemenni. Hidd el, 30km/h-val sem élvezet csúszni az aszfalton.

2015. máj. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szerencses85 ***** válasza:
Nem a távolság a fontos. Azon a 25 kilóméteres szakaszon is ugyan úgy történhet veled valami.
2015. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!