Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Találkozott már valaki ilyen...

Ditt81 kérdése:

Találkozott már valaki ilyen esettel? Autónk mind a 4 elektromos ablakát ugyanannyira lehúzva találtuk már 2x egymás után rövid időn belül.

Figyelt kérdés

Budapesten az utcán parkolunk vele (parkolóban). Először azt hittük mi voltunk feledékenyek, de furcsa volt, mert soha sincs lehúzva a gyerekek miatt mind a 4 ablak, ráadásul ugyanannyira... Ez után kifejezetten odafigyeltünk az ablakokra mielőtt lezártuk az autót. Ma délelőtt még voltunk vele valahol, majd délután megint ugyanúgy lehúzott ablakokkal találtuk. Az ablakoknak semmi bajuk szerintünk.

Lehet, hogy van rá magyarázat, esetleg próbálkoznak ellopni, viszont van lopásgátló az autóban, ami miatt sikertelen az akció... (de, ha sikerül lehúzni az ablakot, miért nem húzzák fel, hogy eltüntessék a nyomát is a próbálkozásnak)


2015. ápr. 26. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább az elektronika rész hülyült meg. Én még nem hallottam ilyenről, nekem olyan volt, hogy a 3. féklámpám, ami ugye a ledes, ha felkapcsoltam a helyzetjelzőket, az is felkapcsolt velük... Tompított fényszórókkal mentem este, akkor is végig égett az is. Ezt egy pár napig csinálta, majd magától abbahagyta, azóta évek teltek el, azóta se jött elő újra. Egyébként fékezésnél csak annyi különbség volt, hogy olyankor kicsivel erősebben égett.


Most meg olyan van, hogy a tompítottjaim csak úgy, maguktól lekapcsolnak. Először a baloldali, az nem sokkal felkapcsolás után elkezd villogni, majd lekapcsol. Aztán utána jó idővel a jobboldali is, ugyanígy. De ezt már régóta csinálja, most lesz szerviz.


Meg volt a tanknyílás ajtajánál lévő központi zárrésznél is gond. Volt, hogy nyitni nehezen akart, volt, hogy zárni..


Egy barátomnak az egyik oldalon sokszor egyfolytában égett az indexe, ha lezárta az autót.. Aztán amikor úgy volt kedve kialudt végre és nem fogyasztotta az aksit.


Nekem meg még olyan volt, hogy leparkoltam az autóval, lezártam, majd valamikor felkapcsolt belül a kis lámpa, ami azt jelzi, hogy nyitva van a csomagtér ajtó. Amikor neki tetszett, 2-3, esetleg 4 óra múlva. Aztán volt is, hogy bikázni kellett emiatt az autót, mert leszívta az aksit. Marhára örültem neki.


Nektek is valami ilyesmi lesz. Ha ugyanannyira megy le mind a 4 ablak. Ilyesmit nem csinálnak se autótolvajok, se autófeltörők, mert semmi értelme. Vigyétek el autóvillamosságihoz, mérje meg mennyi feszültség marad az autóban a lezárást követően és nézze át. Biztosítékokat, ilyesmit.


Az elektronika már csak ilyen. Néha megzavarodik.

2015. ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor húzódik le mind a négy ablak pár centit, ha bezárom az autót és kicsit tovább nyomom a gombot, mert akkor lehúzza az ablakokat. Volt, hogy én is csak később vettem észre.
2015. ápr. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na ez nálam pont fordítva van. Ha bezárom az autót és nyomva tartom a gombot, közel az ajtóhoz, akkor felmegy az összes ablak és a napfénytető is a helyére megy.


Ha pedig nyitáskor hagyom rajta az ujjam a gombon, akkor lejön az összes ablak és nyílik a napfénytető.


Ameddig nyomom, addig megy fel és le.

2015. ápr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, hát nálam is felmegy az összes ablak, meg behajlik a tükör, de ha kicsit tovább nyomom, akkor meg szépen lehúzódik. Egy Vectra C-m van.
2015. ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az adott tippeket! Eddig nem tudtuk, de ha sokáig tatjuk nyomva a lezáró/nyitó gombot az ablakok is mennek. Utána gondoltunk és a kisfiam zárta az autót a kérdéses alkalmakkor és a kis ujjacskáival sokáig nyomhatta a gombot... Legalább mostmár ezt is tudjuk :) és van magyarázat, ez a legmegnyugtatóbb.
2015. ápr. 28. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!