Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek kitudnék cserélni...

Szerintetek kitudnék cserélni egy kuplungot?

Figyelt kérdés
sajnos megérett a cserére mert csúszik... elég sok mindent megjavítok saját magam megvan hozzá a kézügyességem a kérdés az lenne hogy nehéz egy ilyet csinálni úgy hogy az ember ilyet még nem csinált ?? soha ?? rendes autó szerelő műhelybe csinálnám adott minden szerszám szerintetek megtudnám csinálni ???
2015. ápr. 26. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is sok mindent szerelek az autón de ezt nem vállalnám be. Le kell venni a váltót, bovdeneket/rudazatot féltengelyeket hozzá. Visszaszerelés után beállítani, hogy ott legyenek a fokozatok ahol eddig.

Ha nem vagy biztos magadban szerintem ne nyúlj hozzá.

2015. ápr. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:

Ha te csinálod, megvan az esèlye hogy elrontod. Ha a szerelő csinálja, megvan az esèlye hogy rossz minőségű alkatrészt rak bele/a cuccokat csak összedobálja "jóvanazúgy" hozzáállással.


2 hónapja volt a kocsi szervizben, csereérett kuplung és kopogó futómű miatt.

Komplett kuplungszerkezet cserét kértem, hogy ne legyen gond a későbbiekben vele.


Visszakaptam a kocsit halkabb kopogással és kuplungcsere után egy hónappal a kinyomócsapágy kezdett el hangoskodni.


Köszönöm, többet az ilyen nagyobb szerelések során sem viszem szervizbe, a kuplungot pedig hamarosan szedhetem szét fölöslegesen.

2015. ápr. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem egy nagy mutatvány a csere, én azért utálom, mert elég megterhelő fizikailag, 2 ember kell(legalábbis hozzám)

A nyelestengelyt szívás bejátszani, központosítani a kuplungtárcsába, a féltengelyeknek meg néhány típusnál egyedi módon vehetőek ki(Opel, Fordnál csak ki kell ütni)

Illetve mennyire fér el a váltó a kasznitól oldalra.

Van pár típus(Astra, Nissan, stb) amin egy kis ablakon keresztül lehet cserélni a kuplungszerkezetet, csak célszerszám kell hozzá. Na azok még autók voltak, nem arra ment ki, hogy minél nagyobbat cumizzon a szerelő.

2015. ápr. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, 2 emberes meló. Szerintem vedd meg előre a komplett szettet, aztán mond meg, hogy ezt kell belerakni.
2015. ápr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat ment a zöld :) én is gondoltam rá, hogy megveszem, de mivan ha megveszek egy drágábbat aztán beleraknak valami silányt? vagy elhajtanak ?? volt egyszer mert cseréltettem benne a kormányösszekötőt, hogy oké van kedvezményem, hozok alkatrészt, jó akkor csináld is meg magadnak, mondom oké kösz.. egyébként nem tudom milyen macera lehet audi a3-ről lenne szó 97-es :)
2015. ápr. 27. 00:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne vegyél minden választ készpénznek, mert még azt sem tudjuk milyen márka, melyik típusáról van szó.

Írták, hogy kell a segítő kéz. Pl. egy kispolákhoz két ember oda sem fér. :)

vagy egy orrmotor hátsókerékhajtásnál (lada)nem kell kikötni a féltengelyeket. Van ahol a motort veszed ki, van ahol a váltót, de van ahol tényleg még a futóművet is meg kell bontani. Némelyikhez elég annyi hely ahol az autó áll, máshoz akna vagy motorkiemelő szükséges, esetleg krokodil.

Arról nem is szólva, hogy egy-két speciális szerszám is lehet hogy elkelne (crova készlet, hosszított csuklós kulcsok, központozó a tárcsához stb.) Szóval meg lehet csinálni, csak alaposan járd körül a kérdést.

Sok szerencsét.

2015. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)! hát nem tudom igazából egyáltalán egy ilyen típushoz hogy tudnék hozzáfogni ugye a szerszámok meglennének minden de egyszerűen a 8l-es audikról semmit nem látok neten hogy ezt így szereld azt úgy minden autórol van vele erről meg semmi mert ha annyit látnék hogy hogy is kell ennek a típusnak nekifogni lehet menne de így de egyébként azt még ha valaki eltudná mondani honnan tudom hogy 1 vagy 2 lendkerekes ??? mert az elég fontos ár szempontjából is :)?!
2015. ápr. 29. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!