Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt rosszul csinálom ha...

Azt rosszul csinálom ha amikor kanyarodok akkor a kanyarban nyomom a kuplungot és a kanyarból kifelé pegig engedem fel és nyomom a gázt csak azért kérdezem mert nem így tanították és, hogy jó e így?

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom kis ívű kanyarokra gondolsz, egyik utcából a másikba, kb 20-25-tel. Nekem így tanították, így is csinálom, viszont máig nem vagyok benne biztos, hogy ez mennyire jó a kuplungnak.
2015. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vizsgán is úgy tanitják, hogy nem szabad a kuplunghoz érni kanyar közben, de több százezer km után is én pont úgy csinálom, ahogy a kérdező leirta.
2015. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon rosszul csinálja mindkettőtök. Kanyarban kuplungolni? Hogy kaptatok jogsit? 2-es alapjáraton is el lehet kanyarodni, vagy 3-asban kis gázzal..
2015. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem is értem, ilyet hogy lehet kérdezni.

Kuplung kinyomással kanyarodni... röhej :D

Mondjátok már el az miért is olyan jó, hogy többetek így csinálja.

2015. márc. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jobb, ha mondjuk egy kis ivű kanyart be akarsz venni jó gyorsan, de azzal kell tökölődnöd még a kanyar előtt, hogy kettesben engedd fel teljesen a kuplungot úgy, hogy a motorfék ne szakitsa le a fejed?
2015. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Abban a fokozatban kell felengedni a kuplungot, amit a sebességed megkíván.

Kizárt dolog, hogy te egy kanyart kinyomott kuplunggal gyorsabban veszel be, mintha sebességben vagy és tudsz egyből kigyorsítani.... ne vicceljünk már.

Esetleg bármi adódik, akkor még azzal kell "tökölnöd", hogy sebességbe rakd az autót és eltudd kerülni.

Ne próbáljátok a népet meggyőzni ;)

2015. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nyilván helyzet adja, de ha olyan helyre kell bekanyarodnom, ahova jó lassan megérkezni (kis utca, földút), akkor kanyar előtt lelassítok, visszarakom kettesbe, viszont a kuplungot már csak mikor befordultam engedem fel. Gondolom a kérdező is erre gondolt.

Ha megoldható, hogy nem kell ennyire lelassulni, akkor egyértelműen nem nyomom ki.

Illetve mint mondtam nekem oktatóm is így tanította, ott rögződött belém.


#6: Arról nem beszélt senki, hogy üresbe rakja kanyarodásnál.

2015. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Jövök mondjuk 60-nal 4-ben, jön a kanyar. Elveszem a gázt, gurulok, ha kell fékezek, és 30-40-nél kb kuplung be, 2-esbe rakom, tekerem a kormányt, kuplungot felengedem fogáspontig, és gáz. Tehát már a kanyar közepétől én sem vagyok a kuplungon.

2015. márc. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!