Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor lassítok, nyomnom kell...

Amikor lassítok, nyomnom kell a kuplungot? Vagy azt csak erősebb fékezésnél?

Figyelt kérdés

Én mindig nyomom a kuplungot, ha a féket is, de apám szerint csak a konkrét fékezésnél kell kuplung, lassításnál nem.

Akkor ne nyomjam? :D



2015. márc. 6. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lassításnál mi a lótúróért kéne nyomnod a kuplungot? Csak akkor kell, amikor állóra fékezed az autót, hogy ne fulladjon le.
2015. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2015. márc. 6. 20:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor nyomd ki a kuplungot, ha megállsz vagy a fordulat ezt indokolja (túl alacsony, beremeg a kocsi, de ilyenkor válts is vissza). Amúgy meg a motorfék is roppant hasznos dolog, próbáld ki, csak kinyomott kuplungnál nem valami hatásos.
2015. márc. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Te hogy kaptál jogsit?
2015. márc. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kuplungot folyamatosan csak a legritkább esetben kell nyomni. Sőt, szinte soha.

Csak akkor, ha váltasz, vagy megállás előtt közvetlenül, éppen mielőtt lefulladna a motor, de akkor is csak annyi időre, amíg kirakod üresbe. De ezt az oktatódnak kellett volna elmondania.

Nem vicces, hogy folyamatosan nyomkodod a kuplungot, mert balesetveszélyes, főleg kanyarban, ahol benyomott kuplung mellett motorfék híján a centripetális gyorsulás miatt szépen meglódul az autó, pont amikor lassabban kellene menni. Csúszós úton ilyenkor kitörhet a hátulja, elvesztheted a kontrollt és kész a baleset.

Másrészt baromi drága kuplungot cserélni, ezzel a nyomkodással meg jól elfelezed a kuplung élettartamát, nyilván apád nem véletlenül ugatja, hogy vigyázz a kocsira. Most persze nem érdekel, mert nem te tartod fenn, de ettől függetlenül odafigyelhetnél rá, hogy ne okozz kárt a szüleidnek...

2015. márc. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Igy van, lassitásnál nem kell, de ha hirtelen fékezel, akkor be kell nyomni.
2015. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mi a fene bajotok van? "Most persze nem érdekel, mert nem te tartod fenn"? Hagyjál már, ezért kérdeztem, hogy megtudjam, tényleg csak akkor kell-e nyomni a kuplungot. A válasz igen, szóval nem fogom már ok nélkül nyomkodni, nem ez a hobbim. Az ég egy b..szta világon senki nem mondta nekem ezt eddig, pedig 1 éve kezdtem el vezetni az oktatóval, több, mint fél éve van meg a jogsim, és apámnak csak most tűnt fel, hogy rosszul csinálom, így most szólt. Az oktatómnak meg egyszer sem tűnt fel, sem a vizsgabiztosnak.

Nem azért nyomtam eddig a kuplungot, mert balesetet akartam okozni, vagy el akartam rontani a kocsinkat, hanem azt hittem, minden féknyomáshoz kell.


"Nyilván apád nem véletlenül ugatja, hogy vigyázz a kocsira" << Nem ugatja, egyszer szólt rám, mert neki is csak most tűnt fel.


"Te hogy kaptál jogsit?" << drága vagy, nagyon hasznos a kommented <3

2015. márc. 8. 10:41
 8/8 anonim válasza:
Az oktatónak azért nem tünt fel, mert 40- nel mentél negyedikben és persze, hogy kuplungolnod kellett.
2015. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!