Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan tanultátok meg a...

Ti hogyan tanultátok meg a kuplungot kezelni?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg a jogsimat, elsőre meg lett minden, Suzuki swiften tanultam meg vezetni, tök magabiztos voltam, ment a váltás, nem rángatott az autó, egyszer kétszer fulladtam le. itthon párommal van egy 2002-es renault clionk, de egyszerűen olyan béna vagyok váltásnál csomószor lefulladok, és rángat az autó, szerintetek hogyan tudnék ezen javítani?

2015. márc. 2. 08:09
 1/7 anonim válasza:
Ez teljesen normális friss jogsival :) Mindenki így volt/van vele. Kell idő hozzá, hogy megszokd a másik autót, idővel ráérzel majd, vezess minél többet ;) Nekem 2 éves jogsim van, nagyon sokat vezetek /már több tízezer kilométerem megvan/, de ha másik kocsiba ülök nem a sajátomba, akkor nekem is vannak még hibáim és kell néhány km megszokni... és ez így is lesz. Csak ha sokat vezettél akkor ez a megszokási idő lényegesen kevesebb :) szép napot!
2015. márc. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keress egy kis felhajtót, akármit, ,ami emelkedik kicsit. Állj meg előtte, ahol még sík a talaj. Indíts, és kezd el emelni a kuplungot. Meg kell találnod azt a pontot, ahol a kuplung "fog", tehát ahol gázadás nélkül is elindul. Ezt kell megszoknod az új autón, hogy ezt a pontot mikor éred el. Ha ez rögzül, képtelen leszel lefulladni. Azzal, hogy az emelkedőn való elindulást gyakorlod a kuplunggal, hamar rá fogsz érezni.
2015. márc. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
gyakorlas kerdese. En lassan husz eve vezetek, de ha egy olyan autoba ulok amit nem vezettem meg elotte, neha en is lefulladok :)
2015. márc. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez csak gyakorlás kérdése.


De egy tanács: ne a pároddal gyakorolj, mert a legtöbbször folyamatosan hallod a jó tanácsokat és ettöl mindenki annyira ideges lesz, hogy csak hülyeségeket csinál.


Ha megkaptad a jogosítványt, akkor annyira tudsz vezetni, hogy EGYEDÜL tudj az autóval közlekedni, nem kell melléd senki, aki "vigyáz rád". Menj egyedül és szokd meg az autót.

2015. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még ha egy dízelen tanultál volna,akkor megérteném...

Viszont nemhinném hogy clio kuplungja érzékenyebb volna a swifténél,max máshol fog,nem ott ahol te megszoktad..

2015. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem dízel kocsim van. Átültem egyszer poénból haver újabb benzines swiftjébe. Nos, csak le akartam parkolni vele pár méterre. 3x fulladtam le, de úgy, hogy észre se vettem. (annyira halk volt az alapjárata).

A számodra új autót mindig szokni kell.

2015. márc. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, 12 évesen apám kivitt egy elhagyatott útra. Ott próbálkoztam, pár indulás után ment gördülékenyen. Másik autóba ülésnél óvatosabb vagyok, de lehet érezni amikor fogni kezd. Csak gyakorolni kell. Motorhang sokat segít.
2015. márc. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!