Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hányas sebességfokozatban...

Hányas sebességfokozatban kell kanyarodni?

Figyelt kérdés
Balra kanyarodás, nem jön semmi szemből, 2-essel veszem be a kanyart. de apu mindig morog, hogy álljak meg kanyar előtt, és 1-es. melyik a célszerű?
2015. ápr. 22. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

feleslegesen soha ne állj meg. Ha belátható az útkereszteződés akkor csupán autókoptatás és benzinpazarlás megállni, illetve feltartod a forgalmat.


Ha pedig nem állsz meg akkor 2-esben kell bevenni a kanyart.

2015. ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a választ!
2015. ápr. 22. 19:00
 3/5 jackson666 ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora sebességel veszed be a kanyart. Ha nincs stop tábla ha engedi a forgalom a folyamatos haladást nemkell megállni én kanyrodtam már be 3 asba is 2 esbe is attól függ milyen nagy ivű a kanyar és milyen sebességben veszed be.nincs ez leirva törvénybe hanyasba kell bevenni egy kanyart ahogy a sebesség megkivánja annak arányába teszed a megfelelő sebességbe. Ezen egy rutinos sofőr nem filozik hanem a forgalomnak és a szabályoknak megfelelően közlekedik.
2015. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem hát én még nem vagyok rutinos. 7 év kihagyás után kb. 2 hónapja kezdtem el vezetni.
2015. ápr. 22. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A sebességfokozat mindegy, a sebesség is, amennyiben van elég időd, hogy felmérd a szemből érkezők távolságát, sebességét, megnézzed, hogy nincs-e gyalogos akinek majd elsőbbséget kell adnod (ugyebár ehhez zebra sem kell), illetve még a tükörbe is belenézel, sőt, a holtteret is megvizsgálod, hogy nem előznek-e éppen. Ez azért elég sok teendő, de előre rákészülve (pl gyalogosokat már jóval a kanyar előtt felméred) jó, de biztonságos tempóban végrehajtható manőver.
2015. ápr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!