Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mellékútról balra kéne kanyaro...

Mellékútról balra kéne kanyarodni, de ott piros miatt feltorlódnak az autók, és nem hagynak 1 autónyi helyet, mit tesztek?

Figyelt kérdés
Balra szeretnék kanyarodni a főútra, de ott nagy a keresztirányú forgalom mindkét irányból, igy nem megy. Várok. A jobbról balra haladó forgalom pirosat kap, és feltorlódik előttem, én már persze ott állok egy ideje, balra indexelve. Ekkor úgy torlódik fel a sor, hogy nem hagynak 1 autónyi helyet nekem, igy amikor megszűnik a balról jobbra menő forgalom nem tudok balra beállni a sorba, mert előttem állnak az autók. Mire zöldet kapnának már megint jönnek balról. Mit tesztek, mit kéne tenni ilyenkor? Én néha szólok / villantok annak az autósnak, aki nem hagyott 1 autónyi helyet, hogy legközelebb álljon már meg úgy, hogy be tudjak kanyarodni előtte. Vagy túlzóak az elvárásaim? Ráadásul aki mögöttem van, az meg jobbra kanyarodna, igy az sem tud elmenni. Mi ilyenkor a normális viselkedés?
2014. dec. 7. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Tökéletesen megértem a problémádat én vasúti átjárós szituációban jártam így miután BP-re költöztem és melózni kezdtem. Ilyen helyzetekből csak nagy kockázattal, más autósok jóindulatára alapozva lehet csak kikerülni. Én úgy oldottam meg, hogy másik útvonalon megyek így a fő úton közelítem meg a vasúti átjárót és nem kell kuncsorogva ott állnom a mellékúton hogy beengedjenek.
2014. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor értelemszerűen csak a többi közlekedő jóindulatára lehet alapozni, még ha ez nehéz is.

Illetve a másik verzió, hogy kiaraszolsz a felezőig, amikor balról nem jönnek, ezáltal "zárod" azt a sávot, így majd akad valaki, aki beenged maga elé.


Most gondold el, ez nekem milyen jó, mert a 16,5méter hosszú kamionnal kell ugyanezt a mutatványt megcsinálnom. Kénytelen vagyok kicsit akadályozni a forgalmat, ellenkező esetben az adott kereszteződést csak hajnali 2-kor tudnám elhagyni.

2014. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A tapasztaltabbak ezt úgy oldják meg, hogy amikor elindul balra a sor, akkor gyorsan kivágódsz és bepofátlankodsz valaki csak beenged.


A másik irányból jövő kocsikat úgy oldod meg, hogy még azelőtt elindulsz és beállsz besorolásra várva, mielőtt azok zöldet kapnának.


Persze van esélye annak, hogy nem enged be senki és feltartod a másik sort is.


Bekanyarodóknak nem szokás amúgy helyet hagyni. Az áthaladó kocsiknak kell.

Én attól kapok hülyét, amikor hagyok helyet, hogy pl jobbról balra el tudjanak menni a kocsik egy másik útra, de egy paraszt bevágódik elém a lukba, ezzel lezárva a rést. Így senki nem tud elhaladni arra, mert ő nem tudta kivárni a sorát.

2014. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak körültekintő finom erőszakossággal lehet megoldani.

Ha balról senki, be kell menni a felezőig, és ott szép lassan tolni az orrát. A saját kocsija épsége mindenkinek fontosabb, mint az elsőbbsége, valaki meg fog állni. Ha meg lekoccol: te álltál, ő mozgott, az elsőbbség meg nem adása senkit nem jogosít fel a másik félretolására. Olyan nincs hogy valakit, aki be akar sorolni, nem engednek be.

2014. dec. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ráadásul elő is irja a kressz, hogy nem szabad akadályozni ilyen esetben a forgalmat, azaz szabadon kellene hagyjanak 1-2 autónyi helyet.

Amúgy csak nyugodtan bújj szép lassan oda, és mikor elindulnak, akkor menj el, muszáj elengedjenek.

2014. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Bekanyarodóknak nem szokás amúgy helyet hagyni."


Igazából ez lenne a fő kérdés. Ha hagynának 1 kocsinyi helyet, akkor minden szép lenne. Szóval akkor ezt tényleg nem szokás?

Én mindig figyelek rá, és hagyok 1 kocsinyi helyet ilyen szituációkban, de akkor ezek szerint ez csak az én hóbortom :)

2014. dec. 8. 13:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, de nem a kanyarodóknak, hanem az áthaladóknak.

Tehát ha valaki be akar kanyarodni, akkor hagyjak neki helyet, oké. Bekanyarodik az üres helyre mikor várunk. És akkor a következő kocsinak ki hagy helyet aki be akar oda kanyarodni? Érted? Nem lehet minden bekanyarodónak helyet hagyni, viszont az áthaladóknak igen, mert ők tovább is mennek azonnal. A bekanyarodóknak várnia kell.


Amerre én járok, ott időnként el szokás engedni őket, pl látom a távoolban, hogy piros a lámpám és szembe se jönnek sokan, akkor villantok és hagyom.

2014. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak válaszolva értem én, hogy nem lehet mindenkinek hagyni egy helyet, de ez egy mellékút tipikusan 1-2 percenként érkezik egy autó. Fele balra fele jobbra. Szóval szerintem érzésre 1 autónyi hely már sokat lenditene a dolgon.

A várakozással alapvetően nincs bajom, de itt "zsiliprendszer" szerint vált a piros. Tehát kétirányú forgalom után a jobbról balra haladók kapnak pirosat, igy beáll a sor, úgy, hogy én már abba a sávba nem tudok besorolni, még ha üres lenne a balról jobbra menő is.

Ekkor fogynak el balról és én nem tudok hová sorolni, mert előttem az autók teljesen feltöltötték a sávot, még jobbra is 10 méterre. Ekkor várok. Majd megjönnek a balról jövők, közbe még _mindig_ piros a jobbról balra menőknek, majd megkapják ők is a zöldet, igy megint ott vagyok, hogy mindkét irányban forgalom van :-)

Szóval várnék én, de meddig :-)

Persze ez nem megy végtelenségig, a második periódusban már megoldódik a helyzet, de érzésre sokat kell várni. Sima balra kikanyar helyett megkell várni 2 zöld váltást, mire olyanná válik a helyzet, hogy már lehet kanyarodni.

Talán várnom kéne 2 zöldet, azalatt elszivhatnék egy cigit, de a jobbra kanyarodni vágyók ilyenkor nyomják a dudát.

Lehet egyszerűbb lenne más útvonalat választani, vagy jobbra menni, aztán az első lehetőségnél visszakanyarodni.

2014. dec. 8. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!