Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Bravo motor?

Fiat Bravo motor?

Figyelt kérdés

Érdekelne,hogy akinek van 1.9 TD motorral szerelt Bravo/Brava-ja az mennyire van vele megelégedve?

Mennyire megbízható motorok ezek,mennyit esznek maximum,és mennyire mennek?

Illetve ugyan ez érdekelne az 1.6-os benzines motorral szerelt Bravo esetében is.

Köszönöm előre is,további szép napot.!



2015. ápr. 20. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerösöm új Fiatjában, 50 ezer km , meghalt a kuplung :D Aztán lehalt a szervó kormány, majd 4 éves korára elrohadt a motortartó bak. A motor jó volt, csak a kocsi többi része esett darabokra :D
2015. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A dízeleket nem ismerem, de az autók korát nézve nem is vennék azt.

Az 1.6-os egy jó motor 7-8 liter között kér. Előnye, hogy hosszú váltót raktak alá 2500-nál megy 100-at.

Az 1.4-es rosszul sikerült, torkos azt kerülném mindenképp.

Az 1.2, viszont megint egy penge kis élénk de takarékos motor. (Nem Opel Ecotec kategória). 5,5-6,5 literrel el van. 82 lovas motor viszi is a kasznit.


Ezeket mindet vezettem is, szerintem hétköznapi közlekedéshez az 1.2-es is megfelel. Erőben ott van, vagy jobb mint egy korabeli 1.4-es motor. Azok voltak 60 meg 75 lovasak.

2015. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1.2-es vagy egy 1.6-os megy jobban?

Megérné jobban mondjuk egy 1.2-est venni,mert pl. az kicsit lassabban gyorsul de 1-2 literrel kevesebbet is fogyaszt?

2015. ápr. 20. 15:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Az 1.4-ről van tapasztalat, az elég korrektül fogyaszt. Viszont kerülni kell, mint a tüzet, ugyanis a sok okos kannaszám locsolta bele a 10W40-es olajat, amitől az összesnek kezdetben vezérműtengely később elég komoly motorproblémáik voltak.

Volt a családban 1.4-es Brava, teljesítményben jobb választás lenne normál használathoz, mint az 1.2 és az 1.6, viszont kb. esélytelen olyat találni, aminek nem kehes a motorja.

2015. ápr. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1.6 nyilván jobban megy, mint az 1.2. De kérdés, hogy ez megér-e + 1,5-2 litert. Szerintem nem, mert az 1.2-es is jól viszi a kasznit. Ez eleve 1242 cc, a szokásos 1199 helyett. Elég híres, régóta fejlesztett motorja a Fiatnak.

Teljesítményre úgy képzeld el, mint egy akkori 1.4-es Opel, vagy VW motort. Azok voltak 60, 75 ló körüliek. Túlzás nélkül megy úgy, ha nem jobban.

Szerintem ez egy jó választás, megbízható, takarékos, dinamikus. Nekem ilyen van a Punto II-ben egyébként.

2015. ápr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1.2-es Bravom van,probléma nélkül megy a kocsi,és nagyon megvagyok vele elégedve,mind fogyasztásilag,és mind teljesítményileg. 1.4-es motorral,nem vennék soha,az 1.6-sem rossz,de kinek mi,nekem teljesen megteszi az 1.2-es és jól is viszi az 1020kg-os kasznit! :)
2015. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!