Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW első kocsinak?

BMW első kocsinak?

Figyelt kérdés

Üdv!


Mit gondoltok? Egy BMW 5 e28 megfelelő lenne első kocsinak?

Mindenképp dízelben gondolkozok a fogyasztás miatt, nem akarom, hogy a gatyám is rámenjen a kocsi fenntartására.

Használtautó.hu-n kinéztem egy 2.5-ös TDS-s. Mi a véleményetek róla? Körülbelül mennyit eszik? Drágák az alkatrészek?



2015. ápr. 10. 16:47
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Konkrétan erről lenne szó.


[link]

2015. ápr. 10. 17:37
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

Hát az autó az szép, csak sokan szerintem azt hiszik hogy te is ilyen tipikus hülyegyerek vagy akinek olcsó BMW kell, de ez már nem az a kategória.

csak gyanús hogy nincs belülről kép, de attól lehet hogy tökéletes az autó.

2015. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Koaxk Ábel ***** válasza:
88%

Szép az az autó, ezzel nincs is semmi baj!


Nem is beszéllek le a BMW-ről nekem is az van.


Egy érdekességet mondok csak, nekem egy viszonylag "drága" E90-es BMW-m van (abból is inkább a felsőbb árazású) azaz egy 3-as szériás, és ebből az árból kijött volna egy hasonló évjáratú 5-ös vagy pár évvel idősebb 7-es BMW is.


Én mégis inkább a 3-ast választottam ésszerűségi okokból.


Van egy kollégám van neki egy 98-as 7-es BMW-je el akarja adni, mert hiába régi, akkor se tudja fenntartani, mert horror hozzá az alkatrész.


Szóval én csak annyit mondanék, hogy ha tetszik a forma, lehet első körben én inkább egy e30-ast vennék, lehet, hogy azt hosszú távon ésszerűbb fenntartani.

2015. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Igazából mindenki más indokok miatt válassza ki a neki való szériát. A 3-asok azok a sporttosságra mennek. A 7 -esek a luxusra és az 5-ös bmw-k pedig.. hát.. az olyan kettő közötti értéket célozzák. Szerintem az e30 és az e28 alapjaiban nem nagyon tér el egymástól és ezért szerintem egy e28 javítása sem lesz sokkal drágább egy e30 javításnál. Apámnak egy 2000-es évjáratú e38 a van és annyira nem költséges a fenntartása, annak ellenére, hogy automata váltós és nem kis motor van benne.
2015. ápr. 10. 22:09
 15/25 anonim ***** válasza:
Különösen tetszik nekem az a 9000km.
2015. ápr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Ja, és:

[link]

2015. ápr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ez a linkelt BMW lényegében egy oldtimer. Arra való, hogy a garázsban őrizgesd, jó időben elővedd, akkor menj vele, örülj neki, letörölgesd, ápold, megőrizd az állapotát, néha pedig elvidd autóstalálkozókra.

NEM első autónak és NEM mindennapi használatra való.

2015. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
tökéletes választás az e28,csak nem dizel,520i lenne az ideális.nekem e21 volt az elsö
2015. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Bmw kezdő autónak nem egy okos döntés főleg egy ilyen régi fajta mivel hátul kapar így télen elég sok bajod lesz vele (kivéve ha élvezed hogy lehet farolni vele) amúgy alkatrész fogyasztás szempontból sem egy okos ötlet de nem is olyan vészes. Ha szereted ezeket a régi de stílusos autókat akkor szerintem egy tökéletes döntés lesz. (nem néztem meg az autót így pont arról nincs véleményem)
2015. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
45%
mint mondtam elsö autonak tökéletes,ha valami mást vettem volna már halott lennék.amugy auto kérdésben csak a szivedre halgass,azt kell megvenni ami tetszik és kész,a sok rizsrakétás be is kapxxxja
2015. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!