Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek? Ford Focus...

Mi a véleményetek? Ford Focus 1.6 TDCI, vagy Honda Civic 1.5 LS VTEC? Értelmes, jóindulatú véleményekre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
Külföldi munkához kell az autó. Fontosnak tartom hogy keveset fogyasszon, és hogy azért ne rohadjon le alattam se kint se itthon. A Focus 2005-ös, nagyon szép, nagyon komfortos, de a kettős tömegű lendkerék (stb) miatt a későbbiekben anyagilag problémás lehet. A másik autó közel sincs olyan kényelmes és szép, de olcsó a szervíz, és elég jó a fogyasztása is. Szívem szerint a Focus felé hajlok, mert soha nem volt még ilyen újszerű autóm, de nem tudom bevállaljam-e a kockázatot. Annyit még elárulok, hogy egy rokoné az Focus aki renderesen szervizelte, de 205 ezer km környéke az információim szerint pont az az időszak amikor elkezdenek meghibásodni a dolgok. Meg tudom venni a Focust, de ha rövid időn belül cseréltetni kell benne valamit nagy összegért, azt már nem bírná a költségvetés. Viszont a Focus után már olyan rossz ránézni egy Civic-re. Nem tudom. Ti melyiket választanátok?
2015. ápr. 3. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
A Civic-ek közül pedig rengeteg a széthajtott. Leginkább friss jogsis fiatalok veszik, akik nem kímélik.
2015. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 963kto válasza:
Üdv! Én úgy tudom, a Fordban a Peugeot dieselje van 1.6 literes, a barátomé nem kettős tömegű lendkerekes 307 kombi . Privát és oktatási célra használja. Eddig a kötelezőn kívül kerékcsapágy , stabilizátor, közös nyomócső tisztítás, lambda szonda csere volt, a többi jelentéktelen. Ja és 380 ezer van benne.A civic-et nem ismerem.
2015. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kérdés, hogy Focus. Olcsóbb fenntartani és jobb autó mint a Civic. Azt csak a japánsága és izlés, tetszés miatt veszik. Se nem praktikus se nem igazán jó.
2015. ápr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha én külföldön dolgoznék havi 1 misi-ért (ha 500K ért mész ki hülye vagy) akkor valami 300 ló fölötti benzinest vennék.
2015. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Havi 1 misi jól hangzik, de nem olyan könnyű azt megkeresni. 5 kilónál azért jobban keres az ember (főleg az én szakmámban) de azért a millió az már nagyon nagy pénz. Én valahol a kettő között, de nem is ez a lényeg. Nem azért dolgozom külföldön, hogy vegyek egy villantós gépállatot, hanem hogy vehessek magamnak egy saját ingatlant, ha már az élet nem úgy hozta, hogy örököltem volna. Nem is vagyok az a fajta. Csak vigyen el A-ból B-be probléma nélkül és ha lehet pénztárca kímélően. Ennyi. Egyébként olvastam több olyan sztorit, hogy pont német autópályán szállt el a delikvens túrbója, vagy épp a porlasztó adta meg magát, vagy puff lendkerék, teljesen mindegy. Ha oda trailert kell hívni az már nem kis probléma. Igazság szerint 200 ezer km felett, már nem ugyanaz az autó mint előtte szerintem. A Focus baromi jó fiatalon, kevés kilóméterrel, de 200 ezer után.... egyszerűen nem arra tervezték. Próbáltam megmagyarázni saját magamnak, mert nagyon megtetszett, de ha félúton megdöglik alattam akkor az csípős lesz. Szóval úgydöntöttem nem vállalom be a kockázatot. Inkább a későbbiekben a céljaim megvalósítása után veszek majd magamnak egy szép autót, addig meg jó lesz vmi kis fogyasztású benzines. Egyébként 500 sem rossz pénz. Hol keres meg valaki szakmunkásként otthon annyit? Szerintem senkinek nem kell szégyenkeznie emiatt.
2015. ápr. 6. 02:00
 6/9 anonim ***** válasza:

2005-ös Focus-t nem nagyon fogsz találni 200 ezer km alatt. Mármint valós 200 ezer alatt.


Szólj bármelyik kereskedésnek, örömmel visszatekerik neked bármennyire. Esetleg valamivel alatta találsz, de ezek között sok a cégautó, rendőrautó, taxi, meg alapból ilyeneket azok vesznek, akik használják is. Páne a dízelt.


Persze keress, hátha találsz mégis, csak sajnos a használt autók baromi nagy zsákbamacskák.


Külföldre egyébként inkább ilyen Toyota Avensis, Mazda 6, Skoda Octavia, Skoda SuperB kocsikkal szoktak járni.


Ha ilyen jól keresel, simán vehetnél egy fiatalabb autót, abban sokkal nagyobb eséllyel van kevesebb kilométer. Nem értem miért 10 éves kocsit akarsz. Én inkább ilyen 5-6 nagyon maxumim 7 éveset vennék ilyen fizetésből.

2015. ápr. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

na nekem van egy 2011-es 1.6 tdci 110le cDPF focusom 52000km-er- eladó.

Első tulaj vagyok vidéki autó csak sík terepet látott pici város mondhatni semmi városi forgalom fűtöt garázsban izzítani még sohasem kellet ;)


de a piaci ár felett

2015. ápr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem régóta keresek így. Kell az autó a munkához, de nem szerettem volna lenullázni magam anyagilag. Amúgy megtaláltam a talicskámat közben. Köszi mindenkinek a hozzászólást.
2015. ápr. 7. 09:22
 9/9 anonim válasza:

Pajtikám,nekem 14 évig volt- most adtam el - egy CIVIC 1.5

Lsi - m. az alatt az idő alatt egyszer. kuplung,ékszíjkak, fékbetétek, természetesen a szokásos időszakos szervíz,átlagos fogyasztása,végig 6 liter volt

A szakemberek szerint a CICIC- ek közül alegjobb tipus volt444 Csak időstől vegyél aki megkímélte !!!!!

2015. máj. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!