Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autót az alábbi feltétel...

Dízel autót az alábbi feltételekkel szabad venni?

Figyelt kérdés

Első autómat fogom megvenni. Van tisztán az autóra 2,5 millió Forint.


A 2008 körüli Mondeok fogták meg a szívem.

Jó állapotú benzinest nem igazán találok, viszont 2.0 TDCi-ből találtam sok szépet.


Napi pár kilométert mászkálnék vele, legfőképpen suliba.

Meg amikor dolgom van a belvárosban, vagy barátnőmmel vagyok esetleg haverokkal, akkor még 10-60 kilométer becsúszhat.

Esetleg ha úgy van kedvem, akkor elmennék autókázni és kicsit meghajtanám.

Valamint egy hónapban 1-2-3 alkalommal 120-120km autópálya a nyaralóig.


Tudom hogy ekkora futásteljesítményre nem éri meg a dízel, de rövid távokon nem lesz baja ha így használom?:)

Kell valamire jobban figyelni vagy valamit gyakrabban cserélni?


Köszönöm!



2015. márc. 25. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Néha pörgesd azért meg, a sok városi furikázás meg az öreguras vezetési stílus hatására nagyon sok dízel autónak egy nagy takony az ami a motorblokkban,adagoló,kipufogó rendszerben van. Talán erre érdemes figyelni.
2015. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Sokat fog fogyasztani mert mindig hideg motorral használod ha csak pár km-t mész vele egyhuzamban.
2015. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Szopni fogsz így a kocsival rendesen. DPF eltömődik, EGR, szívósor lekormolódik aztán jön a check engine. Folyamatosan hidegen megy majd a motor + a gázolaj kezdi szépen felhígítani a motorolajat.

Rohadtul nem arra lett kitalálva ez az autó amire használni akarod. Újonnan pedig szinte csak cégek vették ezeket. A 250-400 ezer kilométer ott van mindegyikben akármit mutat az óra.

2015. márc. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

# 2

Tipikus csordaszellemben kántáló vagy, lövésed sincs a kocsikról. A diesel nem dúsít hidegen, hanem a befecskendezési időt hozzák előrébb.

2015. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért szeretem neki nyomni, szóval kikormolnám egy hónapban párszor a belét rendesen.

Szokták mondani hogy állapotot veszel, nem kilométert. Én is ezen az állásponton vagyok amit mondasz, nekem is nehéz elhinni hogy 8 éves utazóautókban 160 meg 180 ezer kilométerek vannak.

Mindenképpen egy ismerős profi szakival megyek akivel már meg van beszélve (tapasztalt ezekben), és elvisszük márkaszervízbe.

Így szerintem nem lehet gond.

2015. márc. 25. 22:05
 6/12 anonim ***** válasza:

"Napi pár kilométert mászkálnék vele, legfőképpen suliba.

Meg amikor dolgom van a belvárosban, vagy barátnőmmel vagyok esetleg haverokkal, akkor még 10-60 kilométer becsúszhat.

Esetleg ha úgy van kedvem, akkor elmennék autókázni és kicsit meghajtanám.

Valamint egy hónapban 1-2-3 alkalommal 120-120km autópálya a nyaralóig. "


Ez ideális a benzineseknek. Dehát a dízel a divat...

2015. márc. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is benzinest akarok!

De egyszerűen nem találni Mondeoból jó állapotú benzinest.

Ha találtam volna valami szépet, tuti lecsapok rá, de így marad a dízel.. :S

2015. márc. 26. 07:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleve Ford dízel nem kellene. De ahogy a többiek is írják ilyen feltételekkel szóba sem jöhet a dízel. a Haverokkal vagizás miatt megölnéd rövid úton a hideg huzatással amúgy is.


Egyébként respect anyuéknak hogy ezt így finanszírozzák;)

2015. márc. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha vagizni szeretnék szerintem eleve valami régebbi német prémiumban gondolkodnék!;)

Egy kényelmes, dinamikus, nem túl régi autót szeretnék.

Több mint a fele az én pénzemből megy, de tényleg aranyosak hogy hozzádobják..:)

2015. márc. 26. 14:53
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Havi 3000 km alatt nem éri meg dízelt venni.

2. Első autóra nagyon nagy felelőtlenség 2,5 millió Forintot kiadni. Könnyen becsúszik egy-egy karcolás, horzsolás, urambocsá' horpadás.

3. [link]

2015. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!