Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kicsi a szikra?

Miért kicsi a szikra?

Figyelt kérdés
Simson motorról van szó. Amit már kicseréltem: kondi, gyujtótrafó, megszakíó, gyertya,gyertyapipa,lendkerék. Valamiért nagyon pici a szikra. A motor beindul csak nehezen, melegen mégnehezebben. Esetleg letestelhet, vagy akkor egyátalán nem lenne szikra? megszakítót és a gyertyahézagot természetesen beállítottam.

2015. márc. 24. 14:08
 1/3 joco5582 ***** válasza:

Tudom buta kérdés, de van esetleg hasonlítási alapod? Esetleg egy barát motorja, ahol meg tudod nézni, valóban gyenge-e az a szikraerősség?

Esetleg kiiktathatsz minden egyéb elektromos rendszert és direktbe köthetnéd az alaplapról a trafót. Csak hogy lássuk mi történik. A kondenzátort az alaplapon kívülre is lehet vezetni. És jó lenne egy új teszt vezetéket használni mindenhol.

Remélem segítettem

2015. ápr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze van hasonlítási alapom ugyanazon gyertyával kiprobáltam 2 motoron és sokkal gyengébb. Ez jó ötlet amit írtál,majd kipróbálom. Köszönöm.
2015. ápr. 8. 18:21
 3/3 joco5582 ***** válasza:
Nincs mit, sok sikert mérsékelt szereléssel :)
2015. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!