Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 pólusú gyertya volt a...

1 pólusú gyertya volt a Ladába átcseréltem 4 pólusúra érdemes volt vagy fölösleges?

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Fölösleges
2015. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legalább új gyertya van benne.

Tehát már nemvolt felesleges!:-)

2015. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Felesleges. A megszakítós gyújtás szikraenergiája kicsi, néha már attól megpusztul, ha a gyertyahézag 0,9-1 mm-re elmászik. Éppen elég neki az egy elektróda 0,7-es hézaggal, azon megbízhatóan átugrik a szikra, elfogyni meg nem fog, mert nincs akkora teljesítmény, hogy szétégesse a középelektródát vagy jelentősen meggyalulja a testelektródát. Az elektronikus gyújtás már fickósabb, de az is messze van attól, hogy szükséges legyen bele a hiper-szuper négyelektródás gyertya.
2015. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anno olvastam egy cikket (már sajnos nem találom), amiben egy Ladában voltak kipróbálva az akkori (~2005 környékén) a legolcsóbbtól a legdrágábbig terjedő gyertyák. Sok infó sajnos nem maradt meg, csak a végső következtetés: Ladát gyárilag 1 pólusú gyertyával gyártják és ezt a pólusszámot nem is érdemes növelni. Minőségi 3 p-s gyertyával rosszabb eredményeket produkált az autó, mint a gyáriakkal (vagy nem az első szett gyárival, hanem ugyanolyan típusú, de még keveset használttal).

Szóval a legközelebbi gyertyavásárláskor nem kell megvenni a 4-eset, elég bele az 1-es is. Ha van olyan ismerősöd akinek szüksége van olyanra, mint amit vettél és neki van felesleges Ladába való gyertyája, akkor egy cserét mindenképpen megér.

2015. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Totál felesleges.
2015. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kivétel lehet: a speciális "tuning", irídium- ezüst- vagy platinaelektródás gyertyák. Ezek hozhatnak valamit a konyhára, csak jól kell megválasztani őket. Kicsit bővebben itt olvashattok róla:

[link]

2015. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem használ neki. Egyik ismerősöm tett bele ilyet de beköpte neki, tiszta korom lett, előtte jó volt. Nekem egy 1200-es zsigulim van, egy pólusú van benne most is, NGK gyártmány, nem volt vele problémám.
2015. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A "tiszta korom lett" hiba nem a gyertya 4 pólusától van, hanem attól, hogy rosszul lett megválasztva a gyertya hőértéke.
2015. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!