Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a4 b6, vagy BMW e46?...

Audi a4 b6, vagy BMW e46? Melyik a jobb autó? 2002-es évjárattól

Figyelt kérdés
2015. márc. 15. 08:42
1 2
 1/20 anonim válasza:
Én a BMW-ket szeretem, szóval BMW-t mondanék
2015. márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A napi betevő BMW ( [link] ) és Audi ( [link] ) kérdés, csak egyben, már csak a pápaszemes roma-merdzsó hiányzik ( [link] ). De legalább nincs a kérdésben, hogy "jajj, mennyi lesz a költsége és a fogyasztása??"

Ezért nem is térnék ki a költségekre (de azért leírom, hogy az Audit eltartani olcsóbb).

Egyik felé sem hajlok, de ha már választani kell, akkor Audi. Az Audinak szerintem jó motorjai vannak, a többi VW konszernes autóban is benne vannak, ami előny. Az 1.8T benzines motor egy legenda, alul is nyomatékos, kis turbó lyukkal és tartós, megbízható (most lehetne írni, hogy turbo benzines és sokat fogyaszt, de nem többet, mint a BMW hasonló erejű motorjai és már alul is nyomatékos, szemben azokkal).

A dízel motorokat is jobbnak tartom a BMW motorjainál, a TDI-k tartósságát mindenki ismeri. Az Audi-BMW-Mercedes trióból az Audinak a legjobb a korrózióvédelme, ezért nem kell minden tavasszal félve benézned a kerékjárati ívbe és a küszöbökre, hogy mikor kezd el csúnyulni az autód. Érvem még az Audi mellett, hogy abból a korszakból ő a legszebb ( [link] ) és a nőknek is nagyon bejön.

2015. márc. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az Audi jobb, megbizhatóbb, és én sokkal jobban szeretem az egész autót, ahogy össze van rakva, a megoldásait, stb.
2015. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én azért szembe mennék az audisokkal. Ha az 1.8T legenda akkor a BMW sorhatosait nem is tudom minek nevezzem. Minden szakértő (nem gyk-s szakértőre gondolok, hanem hozzáértő emberekre) majdhogynem letérdel ezek a motorok előtt és nem véletlen. Elnyűhetetlen és szereti a fordulatot is, nehéz meggyilkolni, főleg, ha megkapja rendesen és időben a jó minőségű olajakat. Ráadásul nincs benne turbo, ami plusz költség lehet. Egy turbo cseréből / felújításból a BMW-be komplett motort kapsz. Menettulajdonságokat tekintve is a BMW a nyerő, főleg, ha kifogsz egy sportfutóműves változatot és azért csak hátul hajt ugye, több benne a potencia feltörekvő Schumacher-nek. Dízel motoroknál aláírom az audi 1.9tdi legendáját, de a BMW-vel sincs semmi baj, ha előtte jól viselték gondját. Formára meg neked kell eldönteni melyik jobb, te fogod nézegetni.
2015. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
De a kérdező nem beszélt 1.8T-ről, sem más motorról.
2015. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Azt senki nem mondta, hogy ide a gy.k.-ra egy szakértő is írt volna valaha.


Itt úgy volt említve az 1.8T, hogy nem a BMW motorja ellenében legenda, nem votl szembeállítva a kettő. A sor6 a BMW esetében egy sokat emlegetett motor, mint a Volvonál a sor5. Biztos, hogy legendás a BMW körökben. Azt gondolom, hogy a BMW-nél divat a sor6 mánia, mert a sor4-eseik is ugyanúgy jól bírják, csak volt néhány spórolós 4 hengeres széria (jellemzően a gyengébb 4 hengeresek közül), amiből kispóroltak néhány minőségi alkatrészt, vagy megoldást. Egy időben szerencsére a BMW-nél is rájöttek, hogy nem kellene annyira spórolni.


Én részrehajló vagyok, mert a turbo benzines autókat kedvelem a karakterük miatt és az 1.8T még egy olyan turbo benzines motor volt, amit nem csak 200 ezer kilométerre terveztek (mint az újabb kis turbósokat) és képes akár 200 lóra.

Elromolhat, de a turbós mivolta ellenére ritka tartós és ez itt a lényeg. De nem örökéletű, ahogy a sor6-ok se.

2015. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem volt említve 1.8T motor, se akkor már sor6 sem a kérdésben, ez igaz, de még az sem, hogy benzin, vagy dízel, sedan, vagy kombi.

A kérdező általánosságban kérdezett és mindenki próbált konkrétabb választ adni, ilyenkor szóbajönnek a motorok is.

2015. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mindegy milyen motor, csak ne 1.6 legyen :) Meg 1.9 pd tdi Audinál nagyon zajos, 2.5 tdi csendesebb, BMW dízelekkel nincs tapasztalatom, de Audinál 1.8t jónak tűnik, a 163 lóerős.
2015. márc. 15. 17:53
 9/20 A kérdező kommentje:
Audi jobban tetszik belülről, modernebb a formája, de azt mondják BMW megbízhatóbb, meg olcsóbb hozzá az alkatrész, mert sokat hoznak be. Meg könnyebb keresni mert nagyobb a kínálat.
2015. márc. 15. 17:57
 10/20 anonim ***** válasza:

"de azt mondják BMW megbízhatóbb, meg olcsóbb hozzá az alkatrész, mert sokat hoznak be."


Pontosan forditva van :))

Igaz hogy BMW-ből hoznak be a legtöbbet, de ha új alkatrészt akarsz venni az autóhoz (ilyenhez az kell), akkor az Audihoz olcsóbb mert sok alkatrész közös a VW-vel. És az Audi a megbizhatóbb általában véve, ezt még nem hallottam hogy a BMW megbizhatóbb lenne, a tapasztalatom (volt BMW és Audim is) azt mondja, hogy a BMW-től Isten őrizz...

2015. márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!