Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság miért vesz mindenki...

Bence21 kérdése:

Manapság miért vesz mindenki dieselt? Rövid távokra, városba is.

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

nem vesz mindenki, ez csak egy felkapott téves hír...a sok használt dízelt többször adják el, mint a benzinest, ezért tűnik nagyobbnak a forgalom.


a benzines még jó darabig verhetetlen, tisztább a kidörrentőgáz, barátságosabb.

persze a dízelnek is van számtalan előnye...

2015. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

"persze a dízelnek is van számtalan előnye."

Maradjunk annyiban, hogy egy előnye van a benzinesnek, de már az sem talán, az pedig a teljesítménye.

Olcsóbb előállítani a gázolajat, jóval kevesebb kell belőle, jóval nagyobb nyomaték, nehezen fullad le, jóval erősebb motorfék, stb.

Az a régi tévhit, hogy sokba kerül a javítása, a mai autóknál tökmindegy, mert egy benzinesé is marha drága, a régi dízelekhez, meg a benzinesekhez is fillérekért van alkatrész.

Szóval akkor inkább dízel.

Aki meg kitart makacsul a benzinesek mellett, az vagy mazochista, vagy megteheti, vagy szeret száguldozni egy olcsó benzintemetővel.

2015. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
a 2.-nak ment egy piros. Pont azért van kiskategóriás, kisköbcentis benzinesem, mert a fogyasztása dízel szinten van és (sajnos) nem engedhetek meg magamnak egy esetleges adagoló és/vagy turbócserét. Ha megbízhatóság akkor: szívóbenzin.
2015. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Azért veszik mert 1-2 literrel kevesebbet fogyaszt a benzinesnél és azt gondolják hogy ezzel eget rengető összegeket spórolnak. Ezen kívül nemigazán van előnye. Bonyolultabb a motor és drágább a szervizelése, drágább az autó vételára is, hangosabb, jobban szennyezi a környezetet.

Az én benzines autóm kb 6,5 litert fogyaszt. Ha dízel motorral vettem volna akkor 2 literrel enne kevesebbet de nem érezném ezt az előnyt azon a évi pár ezer km-en amit megteszek az autómmal, ráadásul rövid távokon be se melegedne rendesen a dízel ami nem tesz neki jót. Ugyan a benzinesnek se használ ha rövid távon hajtjuk de ezzel elég 4km-t megtenni és üzemmeleg a motor.

Azt még kihagytam hogy vásárlásnál is több pénzt költöttem volna autóra ha dízelt veszek.

2015. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Ez bazi egyszerű!Mert manapság egyszerűen divat/menő lett dizellel járni,mert mindenhonnan ez az agymosás folyik hogy 4-5 literrel,és az de milyen nagyon jó neked,mert a benzines csak megenné az életed.........csak ugye arről nem esik egy kumma szó sem,hogy ha valami bebas zik,(márpedig boritékolhatóan be fog)akkor vagy 2 havi fizetésed kell kiköhögni egy alkatrészért,és ha egy utolsó utáni takony semmi haszna jeladó kifingik letilt minden és nem megy a kocsi...........én is nagyon élveztem a W210es E290Td sor 5 dizel mercimet,mert tényleg elment 5-7 literből,csak amikor minden hónapban összehányta magát rajta valami,akkor elég lett.....főleg miután egy hónapon belül kétszer tört el a 4es porlasztóhoz tartozó nyomócső!!!!!Na ekkor kellett menjen a háztól,bár addigra már nem volt a motortérben olyan elem ami ne lett volna cserélve vagy felújitva......aztán átültem egy W211 E320 V6 benzinbe!Azóta sem bántam meg!mert ugyan 9-14 liter között járok vele,de mindenért kárpótol az a hang,illetve tudom,hogy ha elforditom a kulcsot be is fog indulni és menni is fog!(Ha meg azt nézzük,ugyanannyiba jövök ki mint a dizellel,hiszen inkább a benzinre költök mint arra hogy egyfolytában szereljem)
2015. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1 éve vettem 1.9 TDI-t, de nagyon megbántam. Munkám miatt kellett diesel, de aztán kaptunk céges autót így meg már nem használnám ki az előnyeit meg nem is megyek annyit már. Hangos,traktor igaz h keveset fogyaszt, de nem ájultam el tőle.
2015. márc. 4. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

"egy hónapon belül kétszer tört el a 4es porlasztóhoz tartozó nyomócső" Az nem azért törött el mert az autó diesel..-_-


Nekünk volt már pár középkategóriás autónk, mint benzines, mint diesel, és egyiknél se a motor volt a fő probléma, hanem az elektronika..

Bár elektronikai panelokat (autóba is) gyártó cégnél dolgozom, szóval nem is értem miért csodálkozok.


Most is dieselünk van és nem panaszkodhatok. Másfél év alatt nem volt vele különösebb probléma, most egy hűtő kellene bele de ez megint nem a diesel üzem miatt van..


Amúgy lendületes, nem kell forgatni, nem fogyaszt sokat és engem vmiért megfogott. Mint ahogy mást meg a benzines..

2015. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"egy hónapon belül kétszer tört el a 4es porlasztóhoz tartozó nyomócső" Az nem azért törött el mert az autó diesel..-_-


nyilván nem,de a benzinesbe már csak azért se tört volna el,mert abba nincs ilyen!

2015. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert buták, semmi baj a dízellel, de arra kell használni, amire való.Ha most kéne új autót vennem, és motor alapján kéne döntenem, egy 2.5-ös Mazda Skyactiv benzinest vennék. Atkinson-ciklusú motor, nincs turbó, nincs kettőstömegű lendkerék, nincs cooler, és az üzemanyagbefecskendező rendszer még mindíg nem olyan vészes, mint egy CR dízelnél.
2015. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy használtautónál is megéri dizelt venni, az új turbó-benzines motorok korszakában pedig már a benzineseknek abszolút semmi előnyük nem maradt. Én sok benzin és sok dizel autó után oda jutottam, hogy csakis dizel.
2015. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!